Іран пропонує Іраку збудувати нафтопровід до порту Сирії

Іран пропонує Іраку збудувати нафтопровід до порту Сирії

Цей проект може допомогти уникнути санкцій з боку США

Іран пропонує Іраку збудувати нафтопровід до порту Сирії
фото www.flickr.com/photos/33975732@N05

Іран запропонував Іраку проект з будівництва нафтопроводу через територію Іраку до сирійського порту Баніас на Середземному морі. Про це повідомляє al-Sumaria.

Джерело телеканалу зазначило, що «Тегеран відродив тему проекту з експорту нафти через нафтопровід, який пролягає по іракській території і закінчується в сирійському порту Баніас на Середземному морі», зазначивши, що так можна буде уникнути санкцій США і протистояння в Ормузькій протоці на тлі зростаючих загроз закриття протоки в разі виникнення військових зіткнень США і їх союзників проти Ірану.

Як відомо, через Ормузьку протоку проходить більше 20 млн барелів на добу нафти і нафтопродуктів, велика частина яких надходить на ринки Азії та Європи.

Джерело додало, що Іран раніше офіційно представив цей проект Іраку, але припинив роботу за проектом в 2014 році після вторгнення терористів і радикалів в Сирію і в суміжні території.

Зазначається,що іракській стороні було запропоновано два варіанти. Згідно з першим, пропонується будівництво нового нафтопроводу довжиною у 1000 км, половина з якого проходитиме по території Ірану. Другий варіант передбачає ремонт нафтопроводу Кіркук-Баніас, який не працює з 1982 року, ремонт здійснюватиметься коштом Ірану.

Нагадаємо: на початку серпня ЗМІ оприлюднили інформацію,що попри американські санкції ймовірно 12 танкерів Ірану продовжують експортувати нафтову продукцію Китаю і низці інших країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті