Більше 10 танкерів Ірану поставляють нафту іноземним країнам в обхід санкцій США

Більше 10 танкерів Ірану поставляють нафту іноземним країнам в обхід санкцій США

Газета The New York Times оприлюднила результати власного розслідування

Більше 10 танкерів Ірану поставляють нафту іноземним країнам в обхід санкцій США
Фото: УНІАН

Імовірно 12 танкерів Ірану ігнорують американські санкції та продовжують експортувати нафтову продукцію Китаю і низці інших країн. Про це пише The New York Times з посиланням на власне розслідування.

З 2 травня – початку введення в дію односторонніх обмежувальних заходів Вашингтона – і до теперішнього моменту газета відстежувала пересування 70 іранських танкерів. Нагадаємо, санкції США забороняють іноземним державам вести бізнес із Іраном, зокрема, купувати у нього нафту.

За інформацією видання, мінімум 12 іранських танкерів доставляли нафту іншим країнам, при цьому шість із них заходили в порти Китаю, а решта проходили Суецький канал і могли постачати нафту Туреччині або Сирії.

Раніше, в 2015 році, «шістка» міжнародних посередників – п'ять постійних членів РБ ООН і Німеччина – та Іран ухвалили Спільний всеосяжний план дій (СВПД) за іранською ядерною програмою. Мова йшла про скасування міжнародних і односторонніх санкцій щодо Ірану в обмін на його згоду ввести певні обмеження на ядерну програму.

Однак президент США Дональд Трамп розкритикував цю угоду і вийшов з неї. 5 листопада 2018 року знову набули чинності американські санкції проти Ірану, що існували до підписання СВПД.

У квітні адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про рішення не продовжувати виключення з нафтових санкцій проти Ірану щодо низки країн – Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї, Туреччини тощо.

Відстрочка була надана імпортерам для пошуку альтернативних джерел покупки нафти – до 2 травня.

Це рішення було прийняте з метою звести до нуля експортні поставки нафтової продукції з Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло