Суд повернув Генпрокуратурі позов до «Укрнафти»

Суд повернув Генпрокуратурі позов до «Укрнафти»

Суд не знайшов підстав для представлення прокурором інтересів держави в суді

Суд повернув Генпрокуратурі позов до 	«Укрнафти»
Фото: УНІАН

Господарський суд Києва повернув заступнику генерального прокурора позов до ПАТ «Укрнафта» про стягнення з компанії 1,506 млрд грн пені за несвоєчасно виплачені дивіденди. Про це йдеться у відповідній ухвалі суду.

Згідно з текстом рішення про повернення позовної заяви від 15 серпня, суд не знайшов підстав для представлення прокурором інтересів держави в суді.

Згідно з Конституцією прокуратура представляє інтереси держави в суді у виняткових випадках: якщо захист інтересів не провадиться належним чином органом державної влади (органом місцевої влади або будь-яким іншим суб'єктом владних повноважень), до компетенції якого належать відповідні повноваження, а також в разі, якщо відповідний орган відсутній. 

При цьому прокурор повинен обґрунтувати причини подання ним інтересів держави в суді, надавши для цього відповідні докази.

Заступник генпрокурора, приводячи причини, за якими він виступає в якості представника інтересів держави, позначив, що Кабмін не вжив усіх необхідних заходів для стягнення з «Укрнафти» пені. Саме в зв'язку з цим генпрокуратура і звернулася до суду з позовом про захист інтересів держави.

На думку суду, заступник генпрокурора не надав належних, допустимих і достатніх доказів, що підтверджують здійснення Кабміном своїх повноважень неналежним чином.

«Позовну заяву замгенпрокурора в інтересах держави в особі Кабміну до ПАТ «Укрнафта» про стягнення пені за несвоєчасно сплачені дивіденди в розмірі 1,506 млрд ​​грн повернути заявнику», – йдеться в ухвалі суду.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів звернувся до Господарського суду Києва з вимогою стягнути з ПАТ «Укрнафта» 1,5 млрд грн. Позов зареєстрований 12 серпня. Позивачами виступають Кабмін і заступник генпрокурора. В якості третіх осіб залучено мажоритарний акціонер «Укрнафти» НАК «Нафтогаз України» і Мінекономрозвитку.

Нагадаємо: Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ПАТ «Укрнафта» про стягнення з банківських рахунків відповідача податкового боргу перед бюджетом на суму 547,1 млн грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію