Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Стало відомо, за яку суму адміністрація Трампа хотіла купити Гренландію

Стало відомо, за яку суму адміністрація Трампа хотіла купити Гренландію

Сума відповідає щорічним витратам Копенгагена на утримання автономії

Стало відомо, за яку суму адміністрація Трампа хотіла купити Гренландію
фото pixabay.com

Цього тижня президент США Дональд Трамп підтвердив, що він попросив свою адміністрацію вивчити можливість покупки Гренландії, зазначивши, що «по суті, це велика угода з нерухомістю». Але він додав, що це «не номер один на кону» наголосивши, що його візит до Данії, у чиїй юрисдикції перебуває Гренландія, не був пов'язаний з інтересом до острова.

У відповідь на амбіції Трампа прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен зауважила, що Данія не зацікавлена продати Гренландію Сполученим Штатам.

Трамп також жартома визнав, що він зацікавлений в покупці острова для Сполучених Штатів, коли він виклав у своєму Twitter виконане у фотошопі зображення величезної золотої Trump Tower, встановленої в рибальському селищі у Гренландії.

«Я обіцяю не робити цього з Гренландією!» – написав Трамп.

Чиновники з адміністрації Трампа обговорювали можливість запропонувати данському уряду $600 млн в рік за права на Гренландію, пише The Washington Post з посиланням на джерела. Саме стільки Копенгаген щороку витрачає на утримання острова, відзначає видання.

Період виплат співрозмовники видання не уточнили. За їхніми словами, вони не можуть розкривати інші деталі обговорення. Високопоставлені чиновники також піднімали питання про надання Данії додаткової великої одноразової виплати, щоб стимулювати покупку території, стверджують джерела газети. Сума цієї виплати не уточнюється. Крім цього, люди, знайомі з інтересом Трампа до Гренландії, розповіли виданню, що він говорить про потенційну покупку вже кілька тижнів.

Раніше газета The Washington Post написала, що, якщо спробувати оцінити Гренландію як публічну компанію, то її вартість складе $1,7 трлн. Forbes відзначав, що якщо оцінювати площу острова виходячи з вартості покупки Аляски у Російській імперії в 1867 році ($7,2 млн, або $130 млн в перерахунку на сьогоднішній курс), то вартість Гренландії може скласти близько $184 млн.

Нагадаємо, Трамп скасував візит у Данію через те, що влада країни відмовилася продати йому Гренландію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті