Трамп скасував візит у Данію через її відмову продати йому Гренландію
Президент США мав відвідати Данію 2 вересня

Президент США Дональд Трамп відклав заплановану раніше зустріч з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен через її зауваження про те, що Данія не зацікавлена продати Гренландію Сполученим Штатам. Про це Трамп написав у своєму Twitter.
«Данія – дуже специфічна країна з прекрасними людьми, але відштовхуючись від слів прем'єр-міністра Метте Фредеріксен, згідно з якими вона не зацікавлена обговорювати угоду щодо Гренландії, я відкладу нашу зустріч, яка мала відбутися через два тижні», – написав Трамп.
Він додав, що, проявивши таку прямолінійність, прем'єр-міністр змогла зекономити чимало коштів і зусиль як для Сполучених Штатів, так і для Данії.
«Я дякую їй за це і з нетерпінням чекаю перегляду графіка зустрічі в майбутньому!» – написав Трамп.
Denmark is a very special country with incredible people, but based on Prime Minister Mette Frederiksen’s comments, that she would have no interest in discussing the purchase of Greenland, I will be postponing our meeting scheduled in two weeks for another time....
– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 20, 2019
Візит американського президента до Данії був намічений на 2 вересня.
Раніше Метте Фредеріксен заявила, що Гренландія не може бути продана США, і дискусію про купівлю острова вона назвала абсурдною. Прем'єр-міністр також зазначила, що можливість подібної угоди виключена, так як Гренландія має статус автономії і не є данською. Фредеріксен висловила надію на те, що заяви Трампа – це жарт.
Сам же Трамп днями підтвердив журналістам, що дійсно думав про покупку острова у Данії, пояснивши це «стратегічним» інтересом. За даними ЗМІ, американський лідер вивчає можливість придбання Гренландії з метою посилення військового впливу США в Арктиці.
Аналітики вважають, що тут ідеться про комерційний інтерес. Гренландія – найбільший у світі острів, який має величезні запаси природних ресурсів. «Оскільки арктичний лід продовжує танути через глобальне потепління, мінеральні та енергетичні ресурси Гренландії – включаючи залізну руду, свинець, цинк, алмази, золото, рідкоземельні елементи, уран і нафту – стають все більш доступними», – йдеться в доповіді Brookings Institution 2014 року.
Якби Гренландія стала частиною США, Вашингтон міг би розподіляти права на ці мінеральні та енергетичні ресурси на свій розсуд, що становило б потенційну вигоду для різних зацікавлених сторін (зокрема, для американських гірничодобувних і нафтових компаній).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].