Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Трамп скасував візит у Данію через її відмову продати йому Гренландію

Трамп скасував візит у Данію через її відмову продати йому Гренландію

Президент США мав відвідати Данію 2 вересня

Трамп скасував візит у Данію через її відмову продати йому Гренландію
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп відклав заплановану раніше зустріч з прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен через її зауваження про те, що Данія не зацікавлена продати Гренландію Сполученим Штатам. Про це Трамп написав у своєму Twitter.

«Данія – дуже специфічна країна з прекрасними людьми, але відштовхуючись від слів прем'єр-міністра Метте Фредеріксен, згідно з якими вона не зацікавлена обговорювати угоду щодо Гренландії, я відкладу нашу зустріч, яка мала відбутися через два тижні», – написав Трамп.

Він додав, що, проявивши таку прямолінійність, прем'єр-міністр змогла зекономити чимало коштів і зусиль як для Сполучених Штатів, так і для Данії.

«Я дякую їй за це і з нетерпінням чекаю перегляду графіка зустрічі в майбутньому!» – написав Трамп.

Візит американського президента до Данії був намічений на 2 вересня.

Раніше Метте Фредеріксен заявила, що Гренландія не може бути продана США, і дискусію про купівлю острова вона назвала абсурдною. Прем'єр-міністр також зазначила, що можливість подібної угоди виключена, так як Гренландія має статус автономії і не є данською. Фредеріксен висловила надію на те, що заяви Трампа – це жарт.

Сам же Трамп днями підтвердив журналістам, що дійсно думав про покупку острова у Данії, пояснивши це «стратегічним» інтересом. За даними ЗМІ, американський лідер вивчає можливість придбання Гренландії з метою посилення військового впливу США в Арктиці.

Аналітики вважають, що тут ідеться про комерційний інтерес. Гренландія – найбільший у світі острів, який має величезні запаси природних ресурсів. «Оскільки арктичний лід продовжує танути через глобальне потепління, мінеральні та енергетичні ресурси Гренландії – включаючи залізну руду, свинець, цинк, алмази, золото, рідкоземельні елементи, уран і нафту – стають все більш доступними», – йдеться в доповіді Brookings Institution 2014 року.

Якби Гренландія стала частиною США, Вашингтон міг би розподіляти права на ці мінеральні та енергетичні ресурси на свій розсуд, що становило б потенційну вигоду для різних зацікавлених сторін (зокрема, для американських гірничодобувних і нафтових компаній).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті