«Роснєфть» стала найбільшим покупцем венесуельської нафти

«Роснєфть» стала найбільшим покупцем венесуельської нафти

У зв’язку із санкціями США, РФ купує велику частку сировини у Каракасу і перепродує далі в Китай та Індії, які купувати її напряму більше не можуть

«Роснєфть» стала найбільшим покупцем венесуельської нафти
фото \www.flickr.com/photos/moscow-live

Російська «Роснєфть» стала найбільшим покупцем венесуельської нафти, зайнявши місце компаній, які припинили торгівлю з державної PDVSA через санкції США. Про це повідомляє Reuters із посиланням на галузеві джерела.

Так, в липні на частку «Роснєфті» прийшлося  більше 40% експорту PDVSA, а в серпні очікується понад 60%, що вдвічі більше, ніж російська компанія закуповувала до санкцій, згідно експортним програмам і даним Refinitiv Eikon.

«Роснєфть» навесні цього року почала самостійно займатися орендою танкерів і маркетингом венесуельської нафти, повідомили три джерела в торгових колах. Раніше компанія закуповувала сировину у PDVSA і в більшості випадків продавала торговельним компаніям, які поставляли його кінцевим споживачам.

Тепер «Роснєфть» реалізує партії венесуельської нафти безпосередньо переробникам, в основному це НПЗ в Індії і Китаї, відзначають шість джерел, додаючи, що торгові компанії, в числі яких Trafigura і Vitol, припинили операції з венесуельською нафтою після введення санкцій США.

«Роснєфть» з нещодавніх пір сама здійснює всі трейдингові операції з венесуельською нафтою: фрахтує кораблі, пропонує кінцевим покупцям», – сказав один з них.

На нафту припадає приблизно 95% від експортної виручки Венесуели. Влада США попередила торгові компанії і інших покупців венесуельської нафти про можливі санкції, якщо вони продовжать працювати з Каракасом.

«Роснєфть» і PDVSA не відповіли на запити видання про коментарі.

Нагадаємо: раніше цього місяця Китай заявив,що відмовився від венесуельської нафти через американські санкції.

Як повідомлялось раніше, експерти підрахували, що нафтові санкції Трампа проти Венесуели та Ірану збагатили російських експортерів на майже $1 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло