Україна оскаржила в Верховному суді РФ рішення про стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»

Україна оскаржила в Верховному суді РФ рішення про стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»

Позивачем виступає український Мін'юст

Україна оскаржила в Верховному суді РФ рішення про стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»
фото www.flickr.com/photos/igolovach

Україна подала в російський Верховний суд касаційну скаргу на рішення про стягнення з країни $144 млн у зв'язку з втратою російською компанією «Татнефть» своїх активів. Позивачем виступає український Мін'юст. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на картотеку арбітражних судів.

«Надійшла касаційна скарга (подання) в ВС РФ. [Відповідач] Україна в особі Міністерства юстиції України», – йдеться в матеріалах справи.

Арбітражний суд Ставропольського краю в лютому 2019 постановив привести у виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнєфті» про стягнення з України $144 млн у справі. У червні Арбітражний суд Північно-Кавказького округу залишив в силі рішення про стягнення з України боргу компанії.

Міжнародний комерційний арбітраж в 2014 році ухвалив, що Україна повинна «Татнєфті» $112 млн плюс відсотки за втрату частки в «Укртатнафті» в 1990-х роках.

Нагадаємо: в липні минулого року суд в Англії відхилив апеляцію України на визнання в британській юрисдикції рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнєфть» (Росія), за яким ще у 2014 році зобов'язав Україну виплатити російській компанії $112 млн компенсації за рейдерське захоплення Кременчуцького НПЗ, здійсненого групою «Приват».

Як зазначалось, в грудні 2007 року після втрати оперативного і корпоративного контролю над «Укртатнафтою» в результаті рейдерського захоплення, компанія «Татнєфть» ініціювала розгляд в Міжнародному комерційному арбітражі (МКА) в Парижі проти держави Україна. Пізніше, 29 липня 2014 року арбітраж виніс рішення на користь російської компанії. Сумарні претензії «Татнєфть» становили $2,4 млрд. Так, у підсумковому рішенні МКА знизив розмір компенсації до $112 млн плюс відсотки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію