НАБУ завершило розслідування заволодіння 346,2 млн грн «Запоріжжяобленерго»
Розслідування стосувалося Дмитра Крючкова та Ігоря Корниленкова

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили розслідування заволодіння 346,22 млн грн ПАТ «Запоріжжяобленерго». Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Підозрюваним та їх захисникам 23 серпня 2019 року надано матеріали слідства для ознайомлення перед складанням обвинувального акту та скеруванням до суду.
Йдеться про колишнього голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова та колишнього в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корниленкова.
Слідство встановило, що підозрювані організували схему, за якою споживачі замість того, аби сплачувати за електричну енергію фактичному постачальнику – «Запоріжжяобленерго» (60% акцій належить державі), перераховували кошти посереднику «ХК «Енергомережа». А вже посередник мав розрахуватися з енергопостачальником.
Проте, за наслідками такого посередництва споживачі сплатили для ПрАТ «ХК «Енергомережа» понад 196,8 млн грн, а те в свою чергу перерахувало для ПАТ «Запоріжжяобленерго» 1,7 млн грн – замість очікуваних 346,2 млн грн.
В юридичному сенсі обленерго саме переуступало «Енергомережі» право вимоги стягнути борги з таких товариств як ДП «ЗТМК», ТОВ «ЗТМК», ПАТ «Дніпроспецсталь», які є одними з найбільших споживачів на території Запорізької області.
Схема діяла впродовж 2014-2015 років та для її реалізації застосовувалися договори про відступлення права вимоги, які суперечили законодавству у сфері електроенергетики та змінювали порядок проведення розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України.
Впродовж близько трьох років очільник ПрАТ «ХК «Енергомережа» переховувався від слідства – його оголосили в розшук. І лише в квітні 2019 року цю особу екстрадовано з Німеччини в Україну. Другий підозрюваний – колишнього в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» – й надалі перебуває у розшуку та, за даними слідства, знаходиться на території Російської Федерації.
Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали 4 грудня 2015 року. Воно стало першим в історії НАБУ та САП кримінальним провадженням.
Наразі розслідування завершено стосовно окремих епізодів дії корупційної схеми. Стосовно ще низки схожих правочинів за участю обленерго з державною часткою власності розслідування триває.
За матеріалами досудового розслідування Національне бюро домоглося визнання недійсними п’яти договорів про відступлення права вимоги на загальну суму понад 346 млн грн. А також забезпечило відшкодування 74 млн грн.
Нагадаємо: у травні 2017 року Солом'янський районний суд Києва заочно заарештував колишнього голову правління ПрАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» Дмитра Крючкова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].