Захворіло у світі
18,117,821
Померло у світі
690,181
Вилікувалось у світі
10,739,036
Захворіло в Україні
73,158
Померло в Україні
1,738
Вилікувалось в Україні
39,876
РФ займатиметься розробкою ракет середньої та меншої дальності – Путін

РФ займатиметься розробкою ракет середньої та меншої дальності – Путін

Утім він додав,що не буде їх розміщувати, поки цього не зроблять США

РФ займатиметься розробкою ракет середньої та меншої дальності – Путін
Владімір Путін
фото pixabay.com

Росія займеться розробкою ракет середньої і меншої дальності, але не буде їх розміщувати, поки цього не зроблять Сполучені Штати. Про це заявив президент РФ Владімір Путін, передає ТАСС.

«Ми говорили про це, я говорив про це неодноразово… Росія не розміщуватиме ракет, а ми будемо, звичайно, працювати тепер над такими системами середньої дальності і меншої дальності, до тих пір поки в тому чи іншому регіоні світу не з'являться відповідні ударні системи американського виробництва», – сказав російський лідер.

За його словами, Москва поки не почула у відповідь реакції ні від США, ні від європейських партнерів. Путін нагадав, що була випробувана ракета Tomahawk морського базування, яку пристосували для пусків з землі. За його словами, пуски цих ракет можуть бути здійснені з тих установок, які вже розташовані в Румунії і найближчим часом повинні з'явитися в Польщі.

«Досить поміняти тільки програмне забезпечення. Я не впевнений, що наші американські друзі будуть інформувати навіть європейських партнерів про те, яке програмне забезпечення у них в цих системах знаходиться. Для нас це означає, що виникають нові загрози, на які ми відповідним чином повинні реагувати», – сказав Путін.

Він наголосив, що російська сторона робитиме «у відповідь на ці дії, дзеркального характеру»

Нагадаємо: після закінчення дії ДРСМД США оголосили про прискорення розробки нових ракетних систем. Зокрема, в країні вже почали роботу над мобільними системами неядерних крилатих і балістичних ракет наземного базування.

Як повідомлялось, раніше цього місяця США провели випробування крилатих ракет дальністю понад 500 кілометрів.  Це сталось вперше після закінчення терміну дії Договру про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Після цього Росія та Китай попросили скликати засідання Ради Безпеки ООН та обговорити це випробування ракети.

Днями очільник Пентагону анонсував, що через кілька років у США буде розроблено гіперзвукову зброю. Тоді ж він наголосив,що РФ «має в своєму розпорядженні ... крилаті ракетами середньої дальності, можливо оснащені ядерними боєголовками і спрямовані в бік Європи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті