Дональд Туск хоче долучити до зборів G7 Україну замість Росії
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Дональд Туск хоче долучити до зборів G7 Україну замість Росії

Росія досі не виконала ті умови, які могли б повернути її в G7

Дональд Туск хоче долучити до зборів G7 Україну замість Росії
фото Офіційний сайт Президента України

Глава Євроради Дональд Туск заявив, що не згоден з пропозицією президента США Дональда Трампа запросити Росію в G7. При цьому можливим гостем на наступній зустрічі міжнародного клубу може стати Україна, зазначив він. Про це пише Коммерсант.

«За жодних умов ми не можемо погодитися з цією логікою і пропозицією, тому що умови виключення Росії з «Великої вісімки» в 2014 році все ще залишаються актуальними», – відповів Туск на запитання журналістів про можливе відновлення G8.

Глава Євроради підкреслив, що крім попередніх умов є «і нові причини», як, наприклад, «російські провокації в Азовському морі».

«Коли Росія була вперше запрошена в G7, вважалося, що вона піде по шляху ліберальної демократії, прав людини і верховенства закону. Хто з нас може з повною упевненістю сказати, що РФ знаходиться на цьому шляху?» – риторично заявив Дональд Туск.

За його словами, на наступну зустріч «краще було б запросити Україну». Як уточнив Дональд Туск, зараз він «намагається переконати в цьому колег», в Києві раніше вже висловили готовність брати участь у переговорах.

«Я говорив з ним (президентом України Володимиром Зеленським – ред.) про це кілька днів тому і знаю, що він був би в цьому зацікавлений», – сказав політик.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп повторно висловився на користь повернення Росії до складу «великої сімки».

Зі свого боку Німеччина висловилася проти цього й нагадала американському президенту, що РФ виключили за анексію Криму та підтримку сепаратистів на Донбасі, а також наголосила, що ситуація жодним чином з того часу не змінилась.

Французька сторона вважає, що питання повернення РФ до G7 має залежати від прогресу в політичному процесі стосовно ситуації в Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло