SpaceX успішно випробувала апарат, в якому будуть здійснюватися експедиції на Марс

SpaceX успішно випробувала апарат, в якому будуть здійснюватися експедиції на Марс

В такий корабель в майбутньому зможуть вміститися 100 пасажирів

Этот текст также доступен на русском
SpaceX успішно випробувала апарат, в якому будуть здійснюватися експедиції на Марс
space.com

Компанія Ілона Маска SpaceX оголосила про успішне завершення в Техасі другого випробування прототипу ракети Starhopper, в ході якого він злетів на висоту 152 м, після чого пролетів близько 100 м вбік і виконав контрольоване приземлення в центрі стартового майданчика, передає space.com. Весь політ тривав 57 секунд.

Обмеження в 150 м було введено Федеральним управлінням цивільної авіації США, яке видає ліцензії на запуск і випробувальні польоти.

Таким чином, цей стрибок був трохи вищим, ніж три попередні випробування Starhopper. Перші два, проведені на початку квітня, майже не відпускали корабель від землі: заради безпеки Starhopper обидва рази був прив'язаний.

Прототип був вперше запущений 25 липня – тоді він піднявся  на 20 м в небо Техасу.

Після успішного приземлення «Зоряного стрибуна» (так перекладається Starhopper – ред.) Ілон Маск привітав команду з успіхом. Це був останній тест для Starhopper.

Нинішній прототип працює з одним ракетним двигуном Raptor. Однак в перспективі зореліт, який планують використовувати для польотів на Марс, оснастять шістьма двигунами, і в ньому знайдеться місце для 100 пасажирів. За словами Маска, на наступному етапі тестувати будуть вже корабель з трьома «рапторами».

Сьогоднішній тест мав відбутися вчора (26 серпня), але його скасували незадовго до старту, ймовірно через проблеми з загоранням двигуна Raptor, повідомив Маск.

Нагадаємо, у червні SpaceX успішно запустила на орбіту Falcon Heavy, але частина першого ступеня при приземленні розбилася.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло