Saudi Aramco може провести ІРО у два етапи

Saudi Aramco може провести ІРО у два етапи

Перше розміщення відбудеться на саудівській біржі цього року, друге, ймовірно, у Токіо 2020 або 2021 року

Saudi Aramco може провести ІРО у два етапи
фото www.saudiaramco.com/

Saudi Aramco розглядає план розділення найбільшого у світі ІРО на два етапи. Розміщення акцій на саудівській біржі (Tadawul )відбудеться пізніше цього року, після чого в 2020 або 2021 році буде проведено міжнародний лістинг. Про це повідомляє SaudiGazette.

Видання зазначає, що компанія схиляється в бік Токіо як місця для проведення другого етапу плану, оскільки політична невизначеність у Британії та Китаї знизила привабливість ринків Лондона та Гонконга.

Нагадаємо: цього місяця Saudi Aramco відродила плани щодо продажу 5% своїх акції в межах первинного публічного розміщення акцій, направленого на фінансування зусиль Саудівської Аравії з диверсифікації своєї економіки.

Початково компанія планувала залучити $100 млрд, але наразі невідомо, якою буде остаточна сума.

За словами одного з джерел, згідно з одним із планів, які перебувають на розгляді, компанія може залучити до $50 млрд  на внутрішньому лістингу. І місцеві, і міжнародні інвестори матимуть доступ до акцій на лістингу на внутрішньому ринку.

Видання зазначає, що, коли Aramco обере Токіо для другого етапу ІРО, це стане великим розчарування для Лондона та Гонконга, які початково розглядались як найбільш імовірні місця для лістингу. Раніше обидві країни вважались політично безпечнішими, ніж США.

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co (Saudi Aramco) почала вести переговори з кількома банками щодо участі в її майбутньому IPO.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло