Після початку роботи інтерконнектора Україна зможе отримувати з Польщі 1 млрд куб м газу – Оржель

Після початку роботи інтерконнектора Україна зможе отримувати з Польщі 1 млрд куб м газу – Оржель

Потім обсяги можуть бути збільшені

Після початку роботи інтерконнектора Україна зможе отримувати з Польщі 1 млрд куб м газу – Оржель
фото utg.ua

На початковому етапі після початку функціонування інтерконнектора на кордоні з Польщею Україна може отримувати близько 1 млрд кубометрів газу, потім обсяги можуть бути значно збільшені з урахуванням планів польської сторони щодо розвитку потужностей своїх терміналів. Про це повідомив міністр енергетики та екології України Олексій Оржель, передає Інтерфакс-Україна.

«Якщо інтерконнектор почне функціонувати, ми оцінюємо обсяг поставок газу в Україну в рамках 1 млрд кубометрів. Однак, з огляду на плани Польщі щодо збільшення потужностей терміналу в Свіноуйсцю і будівництво терміналу в Гданську, ми можемо значно збільшити обсяги газу, який може бути запропонований на ринку України з боку Польщі, що забезпечить повне завантаження транзитних потужностей», – сказав міністр.

Оржель вказав, що є домовленість про забезпечення можливості інтерконнектора, а також необхідних робіт по обидва боки.

«Подальша робота буде проводитися на рівні експертних груп», – додав глава міністерства.

Нагадаємо:  31 серпня, Україна, Польща і США підписали меморандум про тристоронню співпрацю в сфері енергетики з метою налагодження поставок американського скрапленого газу через Польщу.

29 серпня група компаній «Енергетичні ресурси України» підписала угоду з польською компанією PGNiG про придбання і імпорті в Україну американського природного газу.

Як повідомлялось, в грудні 2017 року «Укртрансгаз» і польська Gaz-System підписали угоду про співпрацю з підготовки ТЕО проекту об'єднання польської та української газових систем.

Документ передбачає не тільки інтеграцію газотранспортних систем обох держав для збільшення обсягу імпорту газу в Україну з Європи через Польщу, а й забезпечення зберігання європейського газу в ПСГ України, його подальшої подачі споживачам з країн ЄС.

Інтерконнектор має вирішальне значення для забезпечення можливості транспортування газу із запланованих «Північних воріт» (норвезький коридор і термінал СПГ) в напрямку Східної Європи. Проект дозволить значно підвищити рівень диверсифікації поставок газу для України (доступ до нових джерел природного газу, в тому числі СПГ) і інтеграцію регіональних ринків газу.

Інтерконнектор включає в себе будівництво нового газопроводу між вузлом газу Германович – на польській стороні і Більче-Волиця – на українській. Спочатку планувалося, що газопровід дозволить збільшити щорічний пропускну здатність до 5 млрд куб м вже в 2020 році, коли також буде завершено розширення газотранспортної системи в Польщі.

Другий етап проекту дасть можливість збільшити обсяг експорту до 8 млрд куб м в рік, але його реалізація залежить від підтвердженого інтересу ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло