PGNiG та ЕРУ підписали угоду про придбання зрідженого газу з США

PGNiG та ЕРУ підписали угоду про придбання зрідженого газу з США

Імпорт зрідженого природного газу до Польщі динамічно зростає

PGNiG та ЕРУ підписали угоду про придбання зрідженого газу з США
Фото: УНІАН

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) придбає зріджений природний газ у США, який буде продано компанії «Енергетичні Ресурси України» (ЕРУ) після регазифікації. Про це йдеться у прес-релізі ЕРУ.

Завдяки послідовному розширенню поставок зрідженого газу PGNiG здатна пропонувати природний газ більшій кількості споживачів.

Уже на початку листопада в рамках угоди зріджений газ прибуде до польського ЗПГ-терміналу імені президента Лєха Качинського в Свіноуйсьці. ЗПГ надійде до польської системи передачі після регазифікації, звідки він потрапить до України через газове сполучення у Германовіце та буде переданим ЕРУ. Поставки для ЕРУ здійснюватимуться до кінця 2019 року.

«Протягом останніх двох років PGNiG набула вагомий досвід на ринку ЗПГ. У нас є можливість купувати зріджений газ на конкурентних умовах у надійних постачальників з усього світу. Ми також зарезервували повну потужність на терміналі в Свіноуйсьці, де очікуємо 39 поставок наступного року, і маємо вільну потужність у газопроводі в Польщі та на її кордонах. Це робить PGNiG привабливим партнером для співпраці у створенні сучасного та безпечного ринку газу в цій частині Європи. Кілька років співпраці з нашим партнером ЕРУ є найкращим доказом цього. Наразі єдиним обмеженням для збільшення експорту в Україну є потужність газопроводів Польщі в напрямку Сілезія – Підкарпаття. Ми очікуємо, що потужність цих газопроводів буде розширена максимум до 2021 року», –  відмітив Пьотр Возняк, президент Правління PGNiG

Імпорт зрідженого природного газу до Польщі динамічно зростає. Якщо в 2016 році частка ЗПГ становила близько 8,5% у всій структурі імпорту, то в 2018 році вона вже перевищувала 20%. З моменту запуску терміналу в Свіноуйсьці PGNiG вже отримала 70 партій зрідженого газу із загальним обсягом у 7,5 ммлрд куб. м після регазифікації. 

«Ми, як і раніше, зберігаємо своє реноме першовідкривачів у здійсненні найбільш амбітних завдань в енергетиці регіону. Завдяки співпраці з нашим польським партнером ми здійснюємо справжній прорив, вибудовуючи трансатлантичний коридор поставок газу з США в Україну», – коментує дану угоду президент ERU Corporation Дейл Перрі.

«Даний обсяг ми законтрактували з метою його закачування і зберігання в ПСГ для подальшого постачання споживачам у зимовий період – саме так ми робимо внесок в енергонезалежність країни протягом невизначеного й особливо ризикованого зимового сезону 2019-2020 років», –  повідомив директор ТОВ «ЕРУ ТРЕЙДІНГ» Ярослав Мудрий. –  «У даному випадку, зважаючи на розвинену структуру української газотранспортної системи, Україна може стати не останнім пунктом призначення американського ЗПГ, який у подальшому може постачатися в такі країни як Угорщина, Румунія та навіть Молдова».

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) займається розвідкою і видобутком природного газу та сирої нафти, а також імпортом, зберіганням, продажем, розподілом газоподібного та рідкого палива, виробництвом тепла та електроенергії, надаючи, окрім цього, послуги з геофізики та буріння. Її дочірні компанії та філії здійснюють геологорозвідувальну та виробничу діяльність у Норвегії та Пакистані, займаються продажем газу в Німеччині та трейдингом ЗПГ через офіс у Лондоні.

Нагадаємо: Україна закачала до підземних сховищ газу вже понад 18 млрд кубів газу.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло