Зеленський доручив ретельно контролювати підготовку до опалювального сезону

Зеленський доручив ретельно контролювати підготовку до опалювального сезону

А також підготувати «лоти» для видобутку нафти і газу

Зеленський доручив ретельно контролювати підготовку до опалювального сезону
Президент Володимир Зеленський та прем`єр-міністр Олексій Гончарук
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський доручив уряду забезпечити підготовку до проходження опалювального сезону, в тому числі забезпечити створення чіткого графіку накопичення достатньої кількості нафти і газу і щотижнево контролювати це питання. Про це Зеленський заявив під час проведення наради із керівництвом уряду та парламенту, передає кореспондент Mind.

Також президент зазначив, що до 1 січня 2020 року Міненерго має підготувати «лоти» для проведення конкурсів на отримання спеціальних дозволів для видобутку нафти та природного газу.  Відповідальним за питання Зеленський призначив міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля

«Розвиток енергетики. Забезпечити підготовку до проходження опалювального сезону  в тому числі чіткого графіку накопичення достатньої кількості енергетичних ресурсів, мається на увазі газу та вугілля, готовності регіонів до зимового періоду. До 20 вересня 2019 року доповісти і далі  проводити щотижневий моніторинг.», – повідомив він.

Відповідальним за це питання президент призначив  прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, а також міністра розвитку громад та територій Альону Бабак.

В рамках протидії рейдерству та задля гарантування захисту прав власності Зеленський доручив розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про посилення гарантій захисту прав державної власності, захисту прав засновників юридичних осіб та протидію рейдерству. В цьому законі має бути обов’язково передбачений автоматичний моніторинг ризикових транзакцій і подальше підтвердження із зупинкою реєстраційних дій, запровадження додаткового підтвердження, здійснення реєстраційних операцій, наприклад СМС-пароль або mobil-it та додаткової авторизації учасників. Тако він має передбачати виключення акредитованих суб’єктів з числа суб’єктів, які здійснюють повноваження у сфері реєстрації бізнесу і реєстрації нерухомості, обов’язковість нотаріального оформлення договорів щодо відчуження будь-якої частки власності, вдосконалення роботи, перегляд структури та посилення захисту відомостей реєстрів нерухомості та бізнесу. Цей законопроект має бути внесений до парламенту до 1 січня 2020 року, за що відповідатимуть прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та міністр юстиції України Денис Малюська.

Запровадити продаж майна в процедурі банкрутства через електронну систему «Прозоро», а не через різні корупційні аукціоні. Це, за словами Зеленського має бути  зроблене до 1 січня 2020 року, за що відповідатимуть прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністр юстиції Денис Малюська, міністр розвитку економіки і сільського господарства Тимофій Милованов.

З метою протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів президент доручив до 1 грудня 2019 року забезпечити запуск діяльності державної митної служби України та «не допустити до роботи в ній всіх старих корупціонерів». За словами Зеленського він особисто допомагатиме в реалізації цього завдання відповідальним за його виконання Гончаруку, міністру фінансів Оксані Маркаровій та голові Державної митної служби Максиму Нефьодову до 1 грудня 2019 року.

Також він доручив забезпечити швидке та прозоре митне оформлення товарів, запустити систему «єдине вікно» на митниці. Це за ловами президента, має бути зроблене до 1 січня 2020 року під контролем Гончарука, Маркарової та Нефьодова.

При тому парламенту президент доручив до 1 жовтня 2019 року  ухвалити закон про уповноважених економічних операторів, за що відповідатимуть голова ВР Дмитро Разумков, а також голова депутатської фракції «Слуга народу» Давід Араханія.      

Раніше Mind повідомляв, що президент встановив терміни ухвалення законів для запровадження низки реформ та затвердження бюджету. Також він доручив передати не менше 500 підприємств Фонду держмайна для малої приватизації та прийняти закон про концесію.

Крім того, глава держави доручив ВР легалізувати видобуток бурштину та гральний бізнес до 1 грудня 2019 року, А порти «Ольвія» та «Херсон» передати в концесію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло