Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
ЄС виділив $363 млн на міст, який покращить сполучення України з Румунією

ЄС виділив $363 млн на міст, який покращить сполучення України з Румунією

Міст буде збудовано у Браїлі, неподалік кордону між Молдовою та Україною до 2023 року

ЄС виділив $363 млн на міст, який покращить сполучення України з Румунією
пором на Дунаї
фото www.flickr.com/photos/cod_gabriel

Європейська комісія схвалила фінансування в розмірі 363 млн євро для третього мосту між румунськими Валахією та Добруджею через Дунай, який буде збудовано у Браїлі, розташованому неподалік кордону між Молдовою та Україною. Про це повідомляє Business Review.

«Цей проект, який фінансується ЄС, явно покращить якість життя в регіоні, за допомогою коротших та безпечніших поїздок. Полегшуючи зв'язки з Молдовою та Україною, цей проект згуртованості також сприятиме зміцненню відносин ЄС із сусідами», – заявив єврокомісар з питань політики сусідства, переговорів щодо розширення та регіональної політики Йоханнес Хан.

Видання зазначає, що будівництво нового мосту вже розпочалось минулого року, але експерти зазначають, що уряд Румунії не вжив усіх необхідних кроків для того, щоб воно було продовжено, зокрема вони не потурбувались про переміщення електромереж.

Міст загальною довжиною майже 2 км будуватиме консорціум на чолі з італійською групою Astaldi. Кошти будуть надані Європейським фондом регіонального розвитку (ERDF).

Проект, який є частиною трансєвропейської транспортної мережі, покращить сполучення між північчю країни, містом Тулча, дельтою Дунаю та портом Констанца на півдні. 

Зараз  траспортування може здійснюватися лише мостом Джурджень – Ваду-Оїй (88 км на південь від Браїли), або на поромі з Браїли та Галаца. 

Наразі в Румунії є два мости (Фетешті-Чернавода та Джургені-Ваду-Ойі), що з’єднують південну частину країхи, або Валахію, з Добруджею, невеликою провінцією, приєднаною в 1878 році, що дозволяє країні мати доступ до моря.

Але північна частина Добруджі не має легкого доступу до решти країни, особливо до двох сусідніх великих портів на Дунаї  – Браїла та Галаті.

Новий міст забезпечить швидшу альтернативу зі скороченням часом подорожі приблизно на 50 хвилин. Проект має бути завершений до кінця 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті