Рішення щодо заборони паперового документообміну винесуть на засідання Кабміну – Дубілет

Рішення щодо заборони паперового документообміну винесуть на засідання Кабміну – Дубілет

Є ряд документів, які поки не можна перевести в цифру через закони

Рішення щодо заборони паперового документообміну винесуть на засідання Кабміну – Дубілет
Дмитро Дубілет
Фото: Facebook/Дмитро Дубілет

Рішення щодо заборони паперового документообміну з 1 жовтня планується винести на засідання Кабміну. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

«Завтра Розраховуємо винести це рішення на засідання Кабміну. Інфраструктура для цього є, Не було лише політичної волі», – відмітив Дубілет.

Також, він уточнив, що мова йде тільки про документообмін, а не про документообіг.

«Вчора ЗМІ розповсюдили новину, що ми хочемо заборонити паперовий документообіг. Тут, на жаль, закралася помилка. Документообмін – це обмін документами між органами. Документообіг – це процеси узгодження документів всередині держорганів. Поки що мова тільки про документообмін. А повна діджіталізація документообігу – це завдання на найближчі 1-2 роки», – написав Дубілет.

Є ряд документів (їх відносно не багато), які поки не можна перевести в цифру через закони. Тому у вересні їх чіпати не будуть. За словами Дубілета, їх ретельно проаналізують і теж оцифрують, але для цього потрібно буде міняти закони.

«Зараз ми переводимо документи в цифровий вигляд одним махом, а не розбираючись в їх суті. Однак, упевнений, 90% цих документів не потрібні самі по собі – ні в папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки неіснуючий документ», – зазначив Дубілет.

Нагадаємо: з 1 жовтня 2019 року у спілкуванні органів влади буде заборонено використовувати паперовий документообіг, а після 2020 року «українська держава має бути повністю в цифрі, в смартфоні». 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло