Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
ЄС припинив ввезення деяких овочів і фруктів з України

ЄС припинив ввезення деяких овочів і фруктів з України

Причиною стали нові карантинні вимоги

ЄС припинив ввезення деяких овочів і фруктів з України
фото pixabay.com

Євросоюз з 1 вересня припинив імпорт яблук, груш і деяких овочів з України, передає Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

За даними українських виробників і експортерів, це пов'язано з набранням чинності прийнятої в березні цього року нової директиви ЄС під номером 2019/523, яка передбачає посилення заходів захисту від шкідливих карантинних організмів і відмову від закупівель з країн, які не входять до Євросоюзу.

«Підтвердження про те, що українські яблука і томати з 1 вересня не відправляються до ЄС, надійшло нам відразу від кількох експортерів і виробників», – зазначила  Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

Під заборону потрапили яблука, груші, томати, баклажани, перець і деякі інші види плодоовочевої продукції.

Зараз  українські виробники поспіхом самостійно займаються вирішенням цієї проблеми. Зокрема, експортери тепличних томатів і перцю за власні кошти намагаються юридично оформити ввезення своєї продукції в зони або регіони, вільні від даних шкідників, що допускається діючими процедурами ЄС.

«Вони сподіваються, що це вийде зробити швидше, ніж отримати дозвіл Євросоюзу для всієї країни через державну систему, особливо в зв'язку з ліквідацією Мінагрополітики, в яке раніше входив відповідний орган», – заявили в Міжнародній інформаційно-аналітичній платформі плодоовочевого бізнесу EastFruit.

У сезоні 2018/19 років близько 6 тисяч тонн яблука преміальної якості було відправлено на ринки таких країн ЄС як Швеція, Великобританія, Греція, Польща та ін. Також це важливий ринок збуту для промислового яблука з України, в тому числі і сертифікованого, як органічне – такого яблука було експортовано близько 5 тисяч тонн за сезон. Тобто якщо поставки не будуть розблоковані, то гіпотетичні втрати наших виробників яблука в новому сезоні складуть близько $4-5 млн або близько 15% всієї експортної виручки», – наголосив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Для постачальників тепличних овочів з України ринок ЄС є ще більш важливим – на нього припадає більше половини всіх поставок і теж приблизно на $4 млн на рік, зазначив економіст.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті