Гончарук звільнив Парцхаладзе з посади заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Гончарук звільнив Парцхаладзе з посади заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Він обіймав посаду з листопада 2016 року

Этот материал также доступен на русском
Гончарук звільнив Парцхаладзе з посади заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ
Колишній заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе
Фото: УНІАН\ Лев Парцхаладзе

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук звільнив заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе з займаної посади. Про підписання такого розпорядження повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

«Звільнити Парцхаладзе Льва Ревазовича з посади заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 2 жовтня 2019 року відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 9 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», – зазначається в розпорядження прем’єр-міністра.

Варто додати що на своїй сторінці у Facebook Парцхаладзе написав: «з 2 жовтня цього року я більше не виконуватиму ці обов’язки».

Також він вважає, що ці 2,5 роки в Мінрегіон були дуже насиченими, по-своєму цікавими і складними.

«Найголовніше, у що вірю і що хочу сказати – будівельна галузь має надалі розвиватися і не збавляти темпи. А реформи, які ми розпочали разом із командою, мають вдало завершитися і не канути у воду. Дуже на це сподіваюсь! Адже навіщо тоді було все це робити!».

Він зазначив, що за останні 2 роки Україна рекордно покращила позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво».

«Ще 2 роки тому ми були на 140 місті серед 190 країн світу, а зараз у ТОП-30», – підкреслив Парцхаладзе.

Також, за словами колишнього заступника міністра, Україна змогла також суттєво покращити свої позиції в загальному рейтингу і посісти 71 місце.

«І я дуже не хочу відкату назад. Чому це важливо? 1 пункт у загальному рейтингу DB дає щорічно в економіку країни близько $600 млн інвестицій. Не аби що!», – написав Парцхаладзе

Крім того він нагадав, що на сьогодні впроваджено понад 600 якісних змін для підвищення безпеки і комфорту людей у державних будівельних нормах (ДБН).

«Ще два роки тому, я впевнений, більшість із вас взагалі не знала, що таке ДБН. Ми оновили близько 50 ключових документів, але багато роботи ще попереду. Наприклад, ми прибрали старі ще радянські вимоги проектувати обов’язкові сміттєпроводи у багатоповерхівках, майданчики для вибивання килимів у дворах, радіоточки у кожній квартирі. Ми вперше ввели важливі лінії обмеження забудови в містах, щоб вони розвивалися не хаотично, а гармонійно – «блакитні», «зелені» лінії, які обмежують будівництво за висотою і в зелених зонах, унормували максимально можливу щільність в містах і так далі. В цьому році в силу вступив важливий ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», який ввів обов’язковий безбар’єрний простір у всій громадській і житловій забудові для всіх маломобільних груп: людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, слуху, зору, розумовими порушеннями, людей похилого віку, вагітних, батьків з дітьми на візках. Ми ввели низку сучасних рішень та технологій із якісного проектування вулиць і доріг, автостоянок і громадських закладів та багато усього-усього іншого», – нагадав він.

Він акож зазначив, що на сьогодні у селах і селищах по всій країні будується майже 600 сучасних амбулаторій, щоб медицина була доступною і якісною будь де, не лише в містах. 100 з них вже побудовано.
Більше 200 новозбудованих або модернізованих ЦНАП щоденно відвідують у різних куточках України.

Також, повідомив колишній заступник міністра, за два роки за рахунок Держфонду регіонального розвитку, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ та іншої підтримки регіонів було реалізовано 8500 важливих проектів в освіті, охороні здоров’я, культурній та спортивній сферах, транспортній інфраструктурі, комунальній сфері.

«Ми дали старт важливим законопроектам в Україні щодо реконструкції застарілого житлового фонду, захисту прав постраждалих інвесторів у житловому будівництві та орендного житла. Вони повинні бути доопрацьовані та винесені на розгляд Верховної Ради. Ми провели сотні круглих столів, тисячі робочих годин і зустрічей. Це був дуже крутий досвід і я не збираюся зупинятися на досягнутому. Вдячний своїм колегам із інших міністерств, організацій, установ, вдячний своїй команді за роботу та підтримку. Без вас нічого б не було», написав Парцхаладзе.

Він подякував усьому попередньому складу уряду за співпрацю і додав, що «починається новий етап».

Нагадаємо, Парцхаладзе був призначений заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 23 листопада 2016 року тодішнім прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Нагадаємо, 29 січня 2019 року уряд Гройсмана склав повноваження перед новобраною Верховною Радою. Того ж дня було сформовано новий склад уряду, яки очолив новий прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті