Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%
Зміцнення гривні в період останніх місяців практично не позначилося на вартості будівельних матеріалів

Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%. Про це йдеться у прес-релізі компанії АVM Development Group .
За даними керуючого партнера компанії Владислава Кононова, за вказаний період вартість арматури знизилася на 10% до 14 900 грн за тонну. Бетон марки «П4В20» зріс в ціні на 10% до 1717 грн за куб. м (з доставкою). Розчин кладки «М100 П8» виріс на 10% до 1609 грн за куб. м (з доставкою).
Вартість утеплювача «Ізоват фасад» збільшилася на 6% до 1980 грн за куб. м (з доставкою). Ціна на цеглу марки «М100» знизилася в середньому на 10% до 3,35 грн за штуку (з доставкою). Газоблок StoneLight (Бровари) виріс в ціні на 4,5% до одна 1382 грн за куб. м (з доставкою).
На думку експерта, зміцнення гривні в період останніх місяців практично не позначилося на вартості будівельних матеріалів.
«У червні спостерігалося значне подорожчання бетону українського виробництва на 10%, пов'язане з антідемпінговими митами на імпортний бетон. Також протягом року спостерігалося значне коливання вартості арматури: за I квартал її подорожчання склало 6%, проте в наступні місяці її ціна то знижувалася, то залишалася стабільною. В результаті, за Итогам 8 місяців, можна констатувати її зниження на 10%. Вартість же інших матеріалів росла переважно через фактора сезонності », – розповів він.
У той же час експерт зазначив, що з початку року вартість будівельно-монтажних робіт збільшилася в середньому на 15-20%.
«З огляду на різкої нестачі кваліфікованої робочої сили і повсюдно відтоку кадрів за кордон, вартість будівельно-монтажних робіт за 8 місяців істотно зросла. На сьогоднішній день саме цей фактор є ключовим в зростанні вартості будівництва », – зазначив експерт.
Відносно прогнозів по собівартості будівництва, Кононов вважає, що багато чого буде залежати від сезонного попиту на будматеріали, а також від загальноекономічної ситуації в країні.
«Ближче до кінця будівельного сезону при збереженні існуючого рівня інфляції вартість будматеріалів може незначно знизиться, але це ніяк не торкнеться вартості будівельно-монтажних робіт: вона може вирости ще на 2-3%. За підсумками 2019 року загальний ріст собівартості будівництва може перевищити 12-15%, що призведе до подорожчання житла в середньому на 3-4% в передмісті Києва і на 1,5-2% в столиці », – сказав він.
На його думку, київським забудовникам буде досить складно піднімати існуючі ціни, так як попит на київське житло на 25% нижче, ніж на об'єкти передмістя.
«Існуюча різниця в ціні на новобудови київських околиць і приміських ЖК перевищує 30%, що дає можливість забудовники передмістя коригувати ціни Виходячи з зростаючої собівартості будівництва», – підсумував Кононов.
Будівельно-інвестиційна компанія AVM Development Group була заснована в 2012 році. Головною спеціалізацією компанії є будівництво приміських житлових комплексів з розвиненою інфраструктурою і зручними розташування.
Нагадаємо: середня вартість житла за підсумками серпня в новобудовах Києва знизилася на 1,7% і становить 23 100 грн за кв. м.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].