Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%

Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%

Зміцнення гривні в період останніх місяців практично не позначилося на вартості будівельних матеріалів

Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%
Фото: pixabay.com

Зростання вартості будівельних матеріалів за підсумками 8 місяців 2019 року склало в середньому 5-6%. Про це йдеться у прес-релізі компанії АVM Development Group .

За даними керуючого партнера компанії Владислава Кононова, за вказаний період вартість арматури знизилася на 10% до 14 900 грн за тонну.  Бетон марки «П4В20» зріс в ціні на 10% до 1717 грн за куб. м (з доставкою). Розчин кладки «М100 П8» виріс на 10% до 1609 грн за куб. м (з доставкою). 

Вартість утеплювача «Ізоват фасад» збільшилася на 6% до 1980 грн  за куб. м (з доставкою). Ціна на цеглу марки «М100» знизилася в середньому на 10% до 3,35 грн за штуку (з доставкою). Газоблок StoneLight (Бровари) виріс в ціні на 4,5% до одна 1382 грн за  куб. м (з доставкою).

На думку експерта, зміцнення гривні в період останніх місяців практично не позначилося на вартості будівельних матеріалів.

«У червні спостерігалося значне подорожчання бетону українського виробництва на 10%, пов'язане з антідемпінговими митами на імпортний бетон. Також протягом року спостерігалося значне коливання вартості арматури: за I квартал її подорожчання склало 6%, проте в наступні місяці її ціна то знижувалася, то залишалася стабільною. В результаті, за Итогам 8 місяців, можна констатувати її зниження на 10%. Вартість же інших матеріалів росла переважно через фактора сезонності », – розповів він.

У той же час експерт зазначив, що з початку року вартість будівельно-монтажних робіт збільшилася в середньому на 15-20%.

«З огляду на різкої нестачі кваліфікованої робочої сили і повсюдно відтоку кадрів за кордон, вартість будівельно-монтажних робіт за 8 місяців істотно зросла. На сьогоднішній день саме цей фактор є ключовим в зростанні вартості будівництва », – зазначив експерт.

Відносно прогнозів по собівартості будівництва, Кононов вважає, що багато чого буде залежати від сезонного попиту на будматеріали, а також від загальноекономічної ситуації в країні.

«Ближче до кінця будівельного сезону при збереженні існуючого рівня інфляції вартість будматеріалів може незначно знизиться, але це ніяк не торкнеться вартості будівельно-монтажних робіт: вона може вирости ще на 2-3%. За підсумками 2019 року загальний ріст собівартості будівництва може перевищити 12-15%, що призведе до подорожчання житла в середньому на 3-4% в передмісті Києва і на 1,5-2% в столиці », – сказав він.

На його думку, київським забудовникам буде досить складно піднімати існуючі ціни, так як попит на київське житло на 25% нижче, ніж на об'єкти передмістя.

«Існуюча різниця в ціні на новобудови київських околиць і приміських ЖК перевищує 30%, що дає можливість забудовники передмістя коригувати ціни Виходячи з зростаючої собівартості будівництва», – підсумував Кононов.

Будівельно-інвестиційна компанія AVM Development Group була заснована в 2012 році. Головною спеціалізацією компанії є будівництво приміських житлових комплексів з розвиненою інфраструктурою і зручними розташування.

Нагадаємо: середня вартість житла за підсумками серпня в новобудовах Києва знизилася на 1,7% і становить 23 100 грн за кв. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті