Середня вартість житла в новобудовах Києва за підсумками серпня знизилася на 1,7%

Середня вартість житла в новобудовах Києва за підсумками серпня знизилася на 1,7%

Восени існує висока ймовірність зростання середньої вартості на квадратний метр в ЖК

Этот материал также доступен на русском языке
Середня вартість житла в новобудовах Києва за підсумками серпня знизилася на 1,7%
Фото: pixabay.com

Середня вартість житла за підсумками серпня в новобудовах Києва знизилася на 1,7% і становить 23 100 грн за кв. м. Про це повідомляє Економічна правда.

У порівнянні з серпнем 2018 року, середня ціна на нове житло збільшилася на 1,32%.

Істотним фактором, який викликав зниження вартості житла, стало зміцнення гривні по відношенню до американського долара.

«Окремо на ціни вплинуло бажання забудовників підігріти інтерес покупців до нового сезону літніми дисконтом. У багатьох ЖК діяли акційні пропозиції, які завершилися до 31 серпня», – сказала головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак.

Однак восени, на думку Берещак, існує висока ймовірність зростання середньої вартості на квадратний метр в ЖК.

«Очікується подальше подорожчання будматеріалів, зокрема цегли, бетону, арматури, що позначиться на квадратних метрах. За таким сценарієм ціни виростуть на 1-3%. Якщо ж долар істотно підскочить або будуть якісь інші зовнішні фактори, то збільшення вартості м2 може досягти 2-5% «, – зазначила вона.

За словами Берещак, за підсумками серпня мінімальна вартість квартири становить 16 300 грн/кв.м , що на 1,88% більше, ніж за підсумками липня. У порівнянні з серпнем 2018 року мінімальна вартість житла збільшилася на 4,49%.

На думку Берещак, осінь принесе чимало змін, які можуть позначитися на первинному ринку житла. Перезапуск уряду і парламенту гарантує суттєві зміни для будівельної галузі.

Нагадаємо: вартість оренди будинків у ІІ кварталі цього року зменшилась на 21%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті