Нацрада вирішила звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne

Нацрада вирішила звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne

Рішення підтримали всі учасники засідання

Нацрада вирішила звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne
Фото: newsone.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne. Про це повідомляє УНІАН.

«Визнати розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі Товариством «Новини 24» у період з 6 червня по 8 липня, а також порушення абзаців 3 та 4 частини другої статті 6 закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 закону України «Про інформацію» та факт неусунення ліцензіатом порушень законодавства, невиконання пункту 4 рішення Національної ради від 07.02.2019 та розпорядження від 12 лютого 2019», – оголосила перший заступник голови Нацради Ольга Герасим'юк.

Другим пунктом рішення передбачається звернутися до суду з позовом про «анулювання ліцензії на мовлення Товариства «Новини 24».

«Ми підкреслюємо, що Національна рада в жоднім разі не закриває канали, не відбирає ліцензії. Ми звертаємося до суду, щоб він ухвалив своє рішення, адже справді надзвичайно складне питання. І тому це також означає, що канал відсьогодні не припиняє мовлення... Він працює, ніхто не втрачає роботу, не виходить на вулицю, поки суд не розгляне цього питання. Вже коли суд його розгляне, тоді, відповідно, будуть і якісь дії», – заявила Герасим'юк.

Підсумовуючи, вона зазначила, що «визнається розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, звертаємося до суду з позовом про анулювання ліцензії». Рішення підтримали всі учасники засідання.

Нагадаємо: у серпні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила про плани звернутися до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne.

До цього Нацрала зафіксувала порушення в ході позапланової перевірки телеканалу «NewsOne» у зв'язку з наміром провести телеміст з російським телеканалом «Росія 1»

Як повідомляв Mind, телеканал «NewsOne», збирався провести телеміст «Треба поговорити» 12 липня з російським державним телеконалом «Росія 1». У відповідь на це секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк повідомив, що наразі в РНБО шукають шляхи вирішення ситуації, що склалася.

Після низки заяв українських політиків щодо такого телемосту, телеканал скасував його проведення. Пізніше СБУ та Генпрокуратура повідомили про зв'язок бенефіціара NewsOne з банком, що фінансує війну. Мовляв через «Промсвязьбанк», з яким ГПУ пов'язує NewsOne, здійснюється фінансування оборонного замовлення РФ.

Пізніше стало вдіомо, що Нацрада перевірить «NewsOne» на дотримання законодавства України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті