В Москві вирішили впровадити технологію розпізнавання облич на масових заходах

В Москві вирішили впровадити технологію розпізнавання облич на масових заходах

Система відеоспостереження вже працює в столиці РФ, але камер для того, щоб розпізнавати обличчя та осіб наразі недостатньо

В Москві вирішили впровадити технологію розпізнавання облич на масових заходах
фото www.flickr.com/photos/rafaelparr

Департамент інформаційних технологій (ДІТ) Москви замовив техніку для масових заходів концерну «Ситронікс» (належить АФК «Система») за 260 млн руб, відеоспостереження планується зробити постійним і потім впровадити в систему технологію розпізнавання осіб. Про це повідомляє газета «Вєдомості».

Ця система буде працюватиме під час великих столичних заходів, включно із суспільно-політичними. Нововведення – організація систематичного відеоспостереження на масових заходах, пояснив виданню заступник керівника ДІТ Олександр Горбатько. Раніше воно велося лише в особливих випадках, наприклад під час святкування Дня міста або Дня Перемоги. Коли відеоспостереження стане постійним, в систему буде впроваджено технологію розпізнавання облич, додав Горбатько.

Мер Москви Сергій Собянін ще в травні обіцяв провести масштабний конкурс на установку в Москві до 200 000 камер з розпізнаванням облич – це була б одна з найбільших після Китаю систем в світі. Але поки конкурс не оголошено.

Камери відеоспостереження в Москві використовуються давно, але організовано хаотично, повідомляє фахівець, знайомий з ситуацією. За його словами, якщо встановити розпізнавання тільки на діючі міські камери, буде занадто складно розпізнавати людей на масових заходах – занадто великі натовпи і занадто далека відстань, щоб виділяти достатньо якісні портрети. Для більш ефективної роботи потрібно більше камер, наприклад, на рамки металодетекторів на входах і виходах, вважає він.

Експерти вважають, що відеоспостереження з розпізнаванням облич може порушувати права громадян.

«ДІТ пояснює необхідність впровадження системи турботою про безпеку, при цьому уряд Москви саме своєю постановою встановлює, як і в яких випадках можуть використовуватися зображення людей», – відзначає провідний юрист «Роскомсвободи» Саркіс Дарбинян.

За його словами, федеральне законодавство не регулює питання використання системи розпізнавання осіб, а аналізувати фото людини без його згоди незаконно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті