Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook

Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook

Її можна буде порівняти за ступенем надійності з паперовими грошима

Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook
фото Shutterstock

Центробанк Китаю розробляє цифрову валюту, принципи функціонування якої багато в чому будуть схожі на Libra від Facebook, повідомляє Reuters з посиланням на заступника директора відділу платежів Народного банку Китаю Му Чанчуня.

За словами чиновника, національна криптовалюта розробляється для захисту «грошового суверенітету і легального валютного статусу» в країні. «Цифровий юань» може бути задіяний на таких великих платіжних платформах, як WeChat і Alipay.

Крім того, Чанчунь підкреслив, що цифрова валюта, емітована приватними корпораціями, може стати причиною великих збитків у користувачів, якщо організація, яка її випускає, раптом збанкрутує. Китайська крипта таких ризиків не матиме: її можна порівняти за ступенем надійності з паперовими грошима, а для взаємодії з нею не потрібен доступ в інтернет.

Національна цифрова валюта Китаю забезпечить збереження персональних даних користувачів, але не дозволить здійснювати операції з відмивання грошей, запевняє Му.

До того ж можливо, що цифрова валюта Народного банку Китаю може з'явитися раніше, ніж Libra.

Голова китайської платіжної системи UnionPay і колишній чиновник Народного банку Китаю Шао Фуцзюнь повідомив, що в даний час розглядаються різні формати і плани по запуску цифрової валюти.

«Вона буде мати безліч позитивних наслідків, в тому числі в контексті відстеження грошових потоків у економічній діяльності», – сказав він.

Чанчунь зазначив, що криптовалюта Китаю не буде базуватися на одному лише блокчейні, оскільки це могло б перешкодити її поширенню в роздрібних платежах.

Нагадаємо, соцмережа Facebook оголосила набір фахівців, які мають забезпечити відповідність мобільного гаманця Calibra і цифрової валюти Libra юридичним вимогам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті