Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook

Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook

Її можна буде порівняти за ступенем надійності з паперовими грошима

Китай розробляє свою криптовалюту, вона буде схожа на Libra від Facebook
фото Shutterstock

Центробанк Китаю розробляє цифрову валюту, принципи функціонування якої багато в чому будуть схожі на Libra від Facebook, повідомляє Reuters з посиланням на заступника директора відділу платежів Народного банку Китаю Му Чанчуня.

За словами чиновника, національна криптовалюта розробляється для захисту «грошового суверенітету і легального валютного статусу» в країні. «Цифровий юань» може бути задіяний на таких великих платіжних платформах, як WeChat і Alipay.

Крім того, Чанчунь підкреслив, що цифрова валюта, емітована приватними корпораціями, може стати причиною великих збитків у користувачів, якщо організація, яка її випускає, раптом збанкрутує. Китайська крипта таких ризиків не матиме: її можна порівняти за ступенем надійності з паперовими грошима, а для взаємодії з нею не потрібен доступ в інтернет.

Національна цифрова валюта Китаю забезпечить збереження персональних даних користувачів, але не дозволить здійснювати операції з відмивання грошей, запевняє Му.

До того ж можливо, що цифрова валюта Народного банку Китаю може з'явитися раніше, ніж Libra.

Голова китайської платіжної системи UnionPay і колишній чиновник Народного банку Китаю Шао Фуцзюнь повідомив, що в даний час розглядаються різні формати і плани по запуску цифрової валюти.

«Вона буде мати безліч позитивних наслідків, в тому числі в контексті відстеження грошових потоків у економічній діяльності», – сказав він.

Чанчунь зазначив, що криптовалюта Китаю не буде базуватися на одному лише блокчейні, оскільки це могло б перешкодити її поширенню в роздрібних платежах.

Нагадаємо, соцмережа Facebook оголосила набір фахівців, які мають забезпечити відповідність мобільного гаманця Calibra і цифрової валюти Libra юридичним вимогам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті