Наслідки торгової війни між США і Китаєм будуть серйозними для ринку ПК – глава Acer
15%-ві мита на ноутбуки почнуть діяти вже з 15 грудня

Виробники комп'ютерної електроніки постраждають в результаті тривалого торгового конфлікту між США і Китаєм, попереджає голова правління і гендиректор тайванської компанії з виробництва комп'ютерної техніки Acer Джейсон Чен, передає DailyComm.
За словами топ-менеджера, учасники ланцюжка поставок ПК-галузі втратять прибуток. Їм доведеться взяти на себе додаткові витрати, які виникнуть через перенесення виробництва за межі Китаю або в результаті додаткових 15%-их мит на ноутбуки, які понуть діяти з 15 грудня.
У другій половині року світовий ринок ПК традиційно переживає підйом у зв'язку з сезонним зростанням попиту. Однак в 2019 році невизначеність, пов'язана з торговою напруженістю між двома найбільшими економіками світу, а також торгово-політичним конфліктом між Японією і Південною Кореєю, буде стримувати зростання ринку, застеріг Джейсон Чен.
Глава Acer додав, що майбутні мита на ноутбуки принесуть вигоду лише владі США. ПК-бренди будуть змушені підвищити кінцеві ціни, і цей тягар ляже на учасників комп'ютерного ланцюжка поставок і споживачів.
За словами Чена, подібне вже відбувалося в 2018 році. Тоді США почали вводити мита на ввезені з Китаю настільні ПК-системи. Згодом всі провідні бренди – HP, Dell, Acer і Asustek – підняли ціни, що в кінцевому підсумку вдарило по споживачах.
Нагадаємо, митні війни між США та КНР коштували виробникам техніки $10 млрд, а новий 15%-ий митний збір обійдеться американцям ще у $52 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].