Кожен житель країн Європи в середньому випиває три пляшки вина на тиждень – ООН

Кожен житель країн Європи в середньому випиває три пляшки вина на тиждень – ООН

Організація занепокоєна прогресуванням алкоголізму в ЄС

Кожен житель країн Європи в середньому випиває три пляшки вина на тиждень – ООН
фото pixabay.com

Європейці не стали пити менше алкоголю, з тривогою повідомляють із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). У країнах Євросоюзу, а також в Норвегії і Швейцарії на душу населення у віці старше 15 років припадає більше двох пляшок вина на тиждень.

Але це середній показник, а якщо виключити з нього непитущих, то він складе три пляшки на людину. Такий обсяг спиртного, на думку медиків, небезпечний для здоров'я, передає Центр новин ООН.

Під егідою європейського бюро ВООЗ було прийнято План дій щодо зниження рівня зловживання алкоголем на 2012-2020 роки. Однак, як відзначають експерти, в 30 країнах Європи він не привів до помітного скорочення масштабів пияцтва. Від наслідків непомірного споживання алкоголю в регіоні вмирають 290 000  чоловік щороку.

Проблема алкоголізму в ЄС стосується в першу чергу чоловіків: там спиртними напоями зловживають 47% чоловіків і 14% жінок. У Євросоюзі алкоголь є причиною 5,5% усіх випадків смерті та одним з головних чинників загибелі молоді.

«Кілька років тому масштаби споживання алкоголю в багатьох європейських країнах дещо знизилися, але подальшого прогресу практично немає», – зазначила глава європейського бюро ВООЗ Жужанна Якаб. Вона закликала уряди діяти більш рішуче, зокрема, підвищувати ціни на спиртні напої та заборонити їх рекламу.

Нагадаємо, продажі українського пива за кордон почали зростати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті