Трамп намагається змусити Україну втрутитись у президентські вибори у США в 2020 – WP

Трамп намагається змусити Україну втрутитись у президентські вибори у США в 2020 – WP

Зеленський повинен сприяти розвитку розслідування, відкритого в Україні щодо суперника Трампа Джо Байдена, а військова допомога стала своєрідним шантажем

Трамп намагається змусити Україну втрутитись у президентські вибори у США в 2020 – WP
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп намагається змусити президента України Володимира Зеленського втрутитися в президентські вибори в США, які повинні відбутися в 2020 році. Про це йдеться в матеріалі Washington Post.

Новообраний президент України Володимир Зеленський цього тижня зробив великий крок до того, щоб довести, що він буде, як і обіцяв, найбільш прореформеним президентом в історії країни. Він виклав неймовірно амбітний п’ятирічний план, який включає практично усі заходи, до яких МВФ та західні уряди  закликали Україну протягом останніх років – від земельної реформи до приватизації держкомпаній і «чистки» судової системи.

Це має послугувати приводом для святкування у Вашингтоні, де демократичні та республіканські адміністрації, які змінювали одна одну, намагались витягнути Україну з-під російської орбіти і ввести її в ряди західних демократій.

Тим не менш, як зазначає видання, Зеленський і досі не зміг заручитись підтримкою президента Дональда Трампа. Американський лідер не лише відмовився надати своєму українському колезі візит в Білий дім, але і призупинив допомогу у розмірі $250 млн країні,яка продовжує боротись з російською агресією, зокрема на Сході України.

Дехто підозрює що Трамп знову догоджає російському Владіміру Путіну, який прагне підірвати українську демократію і незалежність.

Але видання має й іншу інформацію. WP вважає, що у Трампа є інша мета – він намагається змусити  Зеленського втрутитись у президентські вибори в 2020 році,розпочавши розслідування проти свого основного конкурента від демократів Джо Байдена.

Трамп не просто просить про допомогу, він використовує військову допомогу США, якої так потребує Україна.

Наприкінці минулого місяця телеканал CNN повідомив,що адвокат президента США Дональда Трампа Руді Джуліані заявив, що зустрічався із високопоставлений чиновником адміністрації президента Володимира Зеленського для обговорення розслідування стосовно сина Джо Байдена.

Зустріч Джуліані з радником Зеленського Андрієм Єрмаком відбулась у Мадриді у липні. Вони говорили про можливий тиск екс-віце-президента США Джозефа Байдена під час звільнення Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора в березні 2016 року і про те, як Україна, можливо, намагалася завдати шкоди кампанії Трампа, сказав він.

Джуліані також наполягає на перевірці заяв щодо того, що виплати політичної партії глав передвиборчої кампанії Трампа Полу Манафорту були частиною змови зірвати кандидатуру Трампа.

«Іншими словами,партнери Трампа хочуть,щоб українська влада довела, що Україна діяла проти Трампа на виборах 2016 року, але також хочуть щоб вона втрутилась на його користь в 2020»,- пише видання.

Білий дім стверджує,що Трамп призупинив військову допомогу для України для перегляду. Але пізніше Пентагон завершив перегляд і рекомендував все ж надати гроші. Тим не менш, Трамп до активних дій не перейшов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті