Маск просить в комісії США втричі більше орбіт для своїх інтернет-супутників Starlink
Розгорнути космічну інтернет-мережу планується вже влітку 2020 року

Компанія Ілона Маска SpaceX направила до Федеральної комісії зі зв'язку (FCC) запит на виділення більшої кількості орбіт для супутників своєї грандіозної телекомунікаційної мережі Starlink, про це з посиланням на SpaceNews повідомляє HighTech Plus.
У листі компанія просить виділити втричі більше орбіт на висоті в 550 км, вказуючи, що це підвищить якість і швидкість зв'язку.
Перші супутники SpaceX запустила наприкінці травня, і тоді глава компанії Ілон Маск оголосив, що потрібно ще шість запусків, щоб мережа забезпечила хоча б часткове покриття.
У новому листі компанія обіцяє чиновникам розгорнути покриття над територією США до наступного сезону ураганів – тобто в червні 2020 року. У SpaceNews підкреслюють, що стихійні лиха, які руйнують наземну інфраструктуру – це головна причина використання супутникового інтернету над США.
Для того, щоб втілити план у життя, і потрібні додаткові орбіти – їх буде 72, а не 24.
«У глобальному масштабі ця модифікація дозволить швидше охопити всі довготи в напрямку екватора, а також зміцнить потенціал [мережі] в районах з більш високою щільністю населення», – зазначено в запиті.
Як повідомлялося, після першого запуску три супутники Starlink з 60-ти не вийшли на зв'язок. Ще два SpaceX має намір забрати з орбіти з метою тестування. Важливо не тільки запускати супутники, а й спалювати в атмосфері, звільняючи орбіти для нових апаратів.
У перспективі Starlink повинен стати найбільшим сузір'ям супутників у світі – на 12 000 одиниць і до мільйона наземних станцій. Деякі супутники будуть літати на наднизькій орбіті, щоб усунути затримки в трансляції сигналу, головний недолік «інтернету з орбіти».
Це не тільки наймасштабніший проект на навколоземній орбіті, а й потенційно дуже прибутковий: ринок трансляції інтернет-сигналів оцінюється більш ніж у $100 млрд на рік.
За оцінкою самого Ілона Маска, за рахунок запуску супутників SpaceX може заробити близько $3 млрд на рік, а на роздачі інтернету – $30 млрд.
Тим часом, як повідомлялося, Джефф Безос добивається дозволу вивести на орбіту 3236 інтернет-супутників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].