Китай виграє китайсько-американську торгову війну – експерт

Китай виграє китайсько-американську торгову війну – експерт

Протистояння дасть поштовх Китаю до розвитку власних технологій

Китай виграє китайсько-американську торгову війну – експерт
фото pixabay.com

Китай виграє торгову війну з США і зрештою відмовиться від своєї залежності від американських технологій, заявив в інтерв'ю CNBC президент і стратег агентства Independent Strategy Девід Роше.

«Китай ніколи більше не буде довіряти Сполученим Штатам, і завдяки розвитку власних технологій він досягне  технологічної незалежності протягом семи років», – заявив Роше.

Китай традиційно залежав від американських постачальників ключових технологічних компонентів, таких як мікросхеми та програмне забезпечення, а також модеми та реактивні двигуни, але нещодавні події в затяжній торговій війні двох країн загострили відносини між ними і вдарили по бізнесу з обох сторін.

У травні США включили китайського техногіганта Huawei до чорного списку, який забороняє купувати американські чіпи і програмне забезпечення без спеціального дозволу від уряду.

Google також припинила свою ділову співпрацю з Huawei, що означає, що на майбутні телефони Huawei більше не буде встановлюватися операційна система Google Android.

«Це конфлікт між зростаючою світовою державою і занепадаючою світовою державою. Це не тільки торгівля. Йдеться про технології, про вільний потік ідей. Це дійсно широкий конфлікт, і він просто так не зникне», – зазначив Девід Роше.

У зв'язку з цією напруженістю Китай, як повідомлялося, спонукає свої компанії шукати альтернативу американським постачальникам, а також нарощує темпи розвитку власної технологічної галузі.

Наприклад, країна розвиває власну індустрію чіпів. З ініціативи уряду під назвою «Зроблено в Китаї до 2025 року» країна планує виробляти 40% своїх напівпровідників до 2020 року і 70% до 2025 року.

В даний час тільки 16% напівпровідників, які використовуються в Китаї, виробляються вітчизняною промисловістю.

Нагадаємо, торгівля між Китаєм і США у 2019 році скоротилася на 14% через торгову війну.

За попередньою згодою сторін, США і Китай відновлять торгові переговори на початку жовтня у Вашингтоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію