Президент просить Раду розпустити ЦВК

Президент просить Раду розпустити ЦВК

Це питання може бути розглянуте уже 12 вересня

Президент просить Раду розпустити ЦВК
Центральна виборча комісія
Фото: УНІАН

Верховна Рада у четвер, 12 вересня, може розглянути подання президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це на брифінгу заявила  заступник голови комітету  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко, передає кореспондент Mind.

«Подання президента  надійшло 9 вересня», – сказала Загоруйко, додавши, що сьогодні профільний комітет ВР розгляне дане питання  і  «якщо рішенням комітету буде підтримано подання президента, то дострокове припинення повноважень усього складу ЦВК можливе вже і завтра».

Заступник голови Комітету  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура спрогнозував, що рішення комітету з цього питання буде позитивним.

«Сьогодні, я думаю, ми ухвалимо рішення і рекомендуватимемо ВР розглянути це питання, і парламент безпосередньо ухвалить остаточне рішення», – повідомив він.

Він зазначив що президент у своєму проханні спирається на рішення судів.

«В рішеннях судів було визнано протиправну бездіяльність (ЦВК – Mind) і були також визнані протиправні дії ЦВК. Тобто ми ґрунтуємося на рішеннях судів цьому випадку, і президент України, як ми бачимо з тексту, він ґрунтується на томущо рішення суду вже вступило в законну силу і воно вказує на те, що такі дії були незаконними. ЦВК повинна діяти відповідно до чинного законодавства», – сказав Качуа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію