Зеленський підписав закон про зняття депутатської недоторканності

Зеленський підписав закон про зняття депутатської недоторканності

Закон було ухвалено Верховною Радою 3 вересня 2019 року

Зеленський підписав закон про зняття депутатської недоторканності
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України». Про це повідомляє Офіс президента (ОПУ).

Закон було ухвалено Верховною Радою 3 вересня 2019 року.

Згідно з законом, стаття 80 Конституції викладається у новій редакції, яка не містить положень про те, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність і вони не можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Водночас, згідно з новою редакцією статті 80-ї Основного Закону, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або за висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадаємо: 29 серпня цього року Рада підтримала постанову (№1095)  про попереднє схвалення закону про «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203).

Детальніше про нові законопроєкти читайте у матеріалі Mind «Законодавство від Зеленського: що нового з'явиться у розслідуванні криміналу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло