Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
ВР ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання інвестдіяльності в Україні

ВР ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання інвестдіяльності в Україні

В разі остаточного ухвалення, він скасує податок на інвестиції у сфері будівництва

ВР ухвалила за основу законопроект щодо стимулювання інвестдіяльності в Україні
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні (1059). За таке рішення проголосували 290 народних депутатів, проти – 2, утримались – 34, не голосували – 67, передає кореспондент Mind.

«Cьогодні Україна програє боротьбу за залучення інвестиційний коштів серед наших європейських сусідів, незважаючи на те, що ми маємо колосальний потенціал, такий як ресурсний, і такий як людський капітал… ми як країна, маємо працювати в десятки разів більше, щоб робити нашу країну інвестиційно привабливою», – зазначила заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народний депутат Олена Шуляк,

Вона додала, що серед сфер, на які розповсюджується даний законопроект, є захист прав акціонерів, забезпечення виконання договірних зобов’язань, сфера правосуддя та сфера будівництва.

Шуляк окремо наголосила, що у сфері будівництва даним законопроектом скасовується «недолугий, самий корупційний податок, який ще називають «податок на інвестиції» і це саме пайова участь».

В свою чергу народний депутат з фракції Європейська Солідарність, член комітету з питань економічного розвитку Степан Кубів зазначив, що цим документом вносяться зміни до п’яти кодексів України та чотирьох законів.

Він повідомив, що цей закон забезпечує захист прав міноритарних акціонерів  товариств, посилення впливу загальних зборів акціонерів, розширення механізму гарантування прав кредиторів і скасування зайвого фіскального навантаження.

Так, за словами Кубіва, законопроектом скасовується сплата пайового внесу у розвиток інфраструктури населеного пункту, а також скасовується грошова оцінка земельних ділянок приватної власності, що передаються в заставу.

Варто додати, що депутати вирішили на половину скоротити строки підготовки даного законопроекту до розгляду у другому читанні.  За таке рішення проголосували 279 народних депутатів.

Нагадаємо, як раніше повідомляв Mind, ВР ухвалила за основу законопроект про конфіскацію незаконно набутого майна держпосадовцями. Депутати мають намір запровадиди кримінальну відповідальність за незаконне набуття державними посадовцями активів, що коштують більше 15 000 неоподатковуваних мінімумів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті