Бойовика «ДНР» Цемаха визнали підозрюваним у справі катастрофи рейсу MH17

Бойовика «ДНР» Цемаха визнали підозрюваним у справі катастрофи рейсу MH17

Нідерланди не вірять, що їм вдасться коли-небудь допитати Цемаха

Бойовика «ДНР» Цемаха визнали підозрюваним у справі катастрофи рейсу MH17
фото DR

Нідерланди перекваліфікували екс-командира угрупування бойовиків «ДНР» Володимира Цемаха в статус підозрюваного у справі про катастрофу малайзійського Boeing MH17 в липні 2014 року.

Про це повідомила Deutsche Welle депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі з посиланням на лист Спільної слідчої групи (JIT, туди входять представники Австралії, Бельгії, Нідерландів і України).

Раніше Цемах вважався ключовим свідком у справі, а 7 вересня 2019 року ввійшов до списку з 35 осіб, яких Україна віддала Росії в рамках обміну.

Рішення Києва про включення Цемаха в список для обміну вʼязнями з Росією стало вкрай важким ударом як для Нідерландів, так і для родичів жертв MH17.

«З міжнародної точки зору Україна має зобов'язання, що передбачають всебічне співробітництво в спробах знайти відповідальних за збитий літак MH17. І віддавши одного з підозрюваних Москві, Україна тим самим не виконала свою обіцянку», – сказала Каті Пірі.

Наполеглива вимога Росії віддати їй Цемаха свідчить про те, що Москва визнає свою провину в катастрофі рейсу MH17, вважає Каті Пірі. Тепер немає практично ніяких шансів на те, що міжнародній слідій групі JIT вдасться допитати Цемаха, впевнена вона.

«Звісно, ми можемо попросити Росію надати його для допиту. Але ми не настільки наївні. Якби Москва хотіла, щоб його можна було викликати на допит, вона б так не наголошувала на необхідності його видачі. Тому я боюся, що Цемах більше ніколи не з'явиться в суді в якості свідка», – вважає депутат Європарламенту.

У червні 2019 року українські спецслужби затримали Цемаха в місті Сніжне. Він був заарештований за підозрою в причетності до катастрофи літака, однак потім був звільнений під поручительство і включений в список обміну вʼязнями між Росією і Україною, який відбувся 7 вересня.

Нагадаємо, нідерландські слідчі розповіли про допит Цемаха до того, як його передали Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло