НБУ: первинні розміщення ОВДП можуть проводитись на міжнародних торговельних платформах

НБУ: первинні розміщення ОВДП можуть проводитись на міжнародних торговельних платформах

Також розширено коло учасників аукціонів з розміщення ОВДП

НБУ: первинні розміщення ОВДП можуть проводитись на міжнародних торговельних платформах
фото Shutterstock

Національний банк та Міністерство фінансів погодили внесення змін до Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик, щодо надання можливості проведення аукціонів на міжнародних торговельних платформах. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначеними змінами також розширено коло учасників аукціонів з розміщення ОВДП, зокрема за рахунок первинних дилерів, які не є депозитарними установами.

В повідомленні також наголошується, що після ухвалення Міністерством фінансів рішення щодо переходу на міжнародну торговельну платформу програмний комплекс Національного банку ОВДП-online, який сьогодні використовується для первинних розміщень ОВДП, продовжить своє функціонування як резервна платформа.

Мінфін та НБУ мають на меті сконцентрувати розміщення на сучасних IT-платформах, які зроблять проведення операцій з розміщення ОВДП більш зручними та швидкими. Також це дозволить розширити коло первинних дилерів завдяки залученню іноземних учасників.

«Завдяки ухваленим змінам до Положення НБУ у Міністерства фінансів України з’являється можливість проводити аукціони з розміщення ОВДП на міжнародних електронних торговельних платформах, що наблизить процес проведення аукціонів на первинному ринку до міжнародних стандартів та спростить доступ до нього для великих міжнародних гравців ринку капіталу», – сказав Василь Шкураков, заступник міністра фінансів України.

«Переведення первинних розміщень ОВДП на міжнародні торговельні платформи – важливий крок для розвитку ринку внутрішніх державних запозичень. Національний банк також планує сприяти розвитку вторинного ринку ОВДП на міжнародних платформах, що значно підвищить транспарентність і привабливість цього ринку для широкого кола інвесторів», – зазначив заступник Голови Національного банку Олег Чурій.

Нагадаємо: напередодні на аукціонах з продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів залучило до бюджету 16,5 мільярдів гривень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло