Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Лондон озвучив найбільш кризовий варіант «жорсткого» Brexit

Лондон озвучив найбільш кризовий варіант «жорсткого» Brexit

Експерти пророкують транспортний колапс, перебої з ввезення ліків та продуктів та паніку серед населення

Лондон озвучив найбільш кризовий варіант «жорсткого» Brexit
фото www.flickr.com/photos/128909983@N07

Уряд Великобританії був змушений на вимогу депутатів британської Палати громад оприлюднити деталі раніше засекреченого п'ятисторінкового плану під кодовою назвою «Operation Yellowhamme»( «Операція Вівсянка»), що містить сценарій дій і прогнози на випадок виходу країни з ЄС без угоди 31 жовтня. Про це повідомляє DW.

Як випливає з документа, в разі виходу зі складу ЄС без угоди Великобританія автоматично набуде статусу «третьої країни», а відносини з Брюсселем отримають характер «недружніх».

При цьому транспортний колапс, який утвориться в місцях перетину Ла-Маншу, може розтягнутися на термін до трьох місяців, а інтенсивність транспортного потоку скоротитися на 40-60% в день.

Це вплине на ввезення ліків і медичних препаратів в країну. Навіть підготувавшись, повністю уникнути негативного ефекту буде неможливо через коротких термінів зберігання ряду медикаментів.

Збої виникнуть в поставках свіжої харчової продукції, а також деяких ветеринарних препаратів. Перше, як очікується, призведе до підйому цін в супермаркетах і подальшої паніки серед населення.

Експерти також прогнозують проблеми з обміном даними між правоохоронними органами Великобританії і ЄС. «Значне число» поліцейських будуть задіяні в придушенні протестів і суспільного невдоволення, вказується в документі.

Влада спробують дотримуватися політики «ні – новим перевіркам» на кордоні з Ірландією «за винятком обмеженої кількості особливих випадків», проте в довгостроковій перспективі подібна модель себе не виправдає. При цьому, як очікується, в Північній Ірландії різко зростуть ціни на електроенергію.

Опозиційні депутати в парламенті також вимагали оприлюднити приватну переписку, в тому числі в WhatsApp і Facebook, що належить ключовим помічникам прем'єра Бориса Джонсона, щодо існування припинення діяльності парламенту на п'ять тижнів. Це прохання, однак, була відхилена владою як «недоречне».

Нагадаємо: 10 вересня британський парламент пішов на перерву до середини жовтня, відхиливши при цьому вдруге пропозицію премєр-міністра Бориса Джонсона провести дострокові вибори.

Британський парламент має повернутися до роботи 14 жовтня, всього за кілька тижнів до можливої дати виходу Великобританії з Євросоюзу.

Раніше Джонсон заявив, що «краще помре в канаві», ніж перенесе Brexit на пізніший термін.

Джонсон і до цього неодноразово наголошував, що країна повинна вийти з ЄС 31 жовтня без будь-яких «але» і «якби».

Нагадаємо, в Єврокомісії постановили, що Великобританія повинна виплатити Євросоюзу десятки мільярдів євро боргів навіть у випадку Brexit без затвердження угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті