Україна програла Росії справу у СОТ щодо мита на добрива

Україна програла Росії справу у СОТ щодо мита на добрива

Апеляційний орган СОТ відхилив апеляцію української сторони

Україна програла Росії справу у СОТ щодо мита на добрива
фото www.flickr.com/photos/d259814

Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) підтвердив перемогу Росії над Україною в суперечці про антидемпінгові мита щодо російського нітрату амонію. Про це йдеться у рішенні СОТ.

У рішенні апеляційного органу йдеться, що він не виявив помилок у роботі групи, яка розглядала українсько-російський спір. Відзначено також, що Україна не надала додаткових фактів, які дозволили б поставити під сумнів прийняте раніше рішення.

Торгова організація постановила,що Україна має прибрати порушення, які стосуються антидемпінгових мит на поставки з Росії нітрату амонію.

Нагадаємо: Україна в липні 2014 року зі 11,91% до 36,03% підвищила ввізні мита на нітрат амонію з Росії. Така міра була зроблена на підставі заяви про те, що сильно відрізняється ціна на газ для українських заводів азотної хімії і російських виробників. У 2017 році були введені додаткові мита проти російського карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (31,84%).

Своєю чергою, в 2015 році Росія подала позов до СОТ та ЄС проти України. На думку Москви, при проведенні розслідування Київ і ЄС порушили правила міжнародної торгівлі. Зокрема, при розрахунку собівартості зазначених товарів застосовувалися енергокоригування, тобто враховувалися ціни на електроенергію всередині не Росії, а третіх країн.

Як повідомлялось, минулого року СОТ винесли рішення проти Києва. Однак українська сторона подала апеляцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію