Тільки 30 хостелів у Києві працють легально – КМДА

Тільки 30 хостелів у Києві працють легально – КМДА

Завдяки роботі Печерської РДА протягом 2016-2019 років було закрито 5 хостелів в судовому порядку

Тільки 30 хостелів у Києві працють легально – КМДА
Фото: pixabay.com

У Києві тільки 30 хостелів працює легально і сплачує всі податки і збори. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Кількості нелегальних хостелів ніхто не знає, заявила заступник голови КМДА Марина Хонда під час наради з представниками районних адміністрацій та Асоціації хостелів Києва.

«Питання проблемних хостелів в Києві коштує дуже гостро. В Україні досі немає чіткого законодавчого визначення поняття» хостел «. Тільки 30 таких закладів працює на законних підставах. На сьогодні за підрахунками районів, заснованих на скаргах мешканців, нам відомо, що в Києві 233 хостелу працюють нелегально. Але скільки їх існує насправді – сказати досить важко», – зазначила Хонда.

За її словами, проблема нелегальних хостелів полягає не тільки в тому, що вони не платять податки і туристичний збір.

«Існують випадки, коли хостел розташований в будинку, де не встановлені лічильники, тому платити за комунальні послуги доводиться всім жителям будинку. Крім того, вони не відповідають санітарним нормам і працюють з численними порушеннями, які заважають мешканцям будинків», – підкреслила чиновниця.

В зв'язку з цим було вирішено створити спеціальну групу, до якої увійдуть представники Управління туризму та промоцій КМДА, районних адміністрацій, правоохоронних органів та Асоціації хостелів Києва.

«Група повинна визначати і припиняти діяльність незаконних хостелів в столиці», – підкреслили в КМДА.

Згідно з повідомленням, завдяки роботі Печерської РДА протягом 2016-2019 років було закрито 5 хостелів в судовому порядку і ще 5 – за порушення житлових умов. Ще по 3-х хостелах триває судовий розгляд.

Детальніше про нелегальні хостели читайте у матеріалі Mind «Під прицілом: у Кличка 80% українських хостелів хочуть оголосити незаконними «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію