Рада ухвалила за основу законопроект щодо депутатських запитів

Рада ухвалила за основу законопроект щодо депутатських запитів

В разі остаточного ухвалення закону, депутатські запити та відповіді на них стануть публічними, але кількість запитів від кожного депутата буде обмежена

Рада ухвалила за основу законопроект щодо депутатських запитів
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив за основу законопроект проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів» (1036-1). Таке рішення підтримали 244 парламентарі, проголосували проти – 27, утримались  – 76, не голосували 59 депутатів, передає кореспондент Mind.

«Законопроектом, зокрема пропонується, що на одному пленарному тижні може бути внесено не більше двох депутатських запитів одного народного депутата України», – йдеться в пояснювальній записці.

Тексти депутатських запитів до президента чи відповідних органів або посадових осіб, до яких їх звернуто, та тексти відповідей на депутатські запити в розміщуються на веб-сайті Верховної Ради протягом п’яти робочих днів після їх направлення (одержання). 

Крім цього, статтю 25 Закону України «Про статус народного депутата України» пропонується викласти в новій редакції, передбачивши обов’язок народного депутата про щорічне подання декларації за минулий рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та у разі припинення повноважень народного депутата  – декларацію особи, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

За словами народного депутата з фракції «Європейська Солідарність» Вікторії Сюмар, також даний законопроект дозволяє «прибрати такі ретроградні норми, як зачитування запитів», однак водночас  він передбачає можливість закони публікувати на сайтах а не в газеті «Голос України».

Раніше Mind писав, що депутати ухвалили закон про скасування депутатської недоторканності.

Нагадаємо: 29 серпня цього року Рада підтримала в першому читанні постанову (№1095)  про попереднє схвалення закону про «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію