Зеленський розповів про кілька сценаріїв, як повернути Крим

Зеленський розповів про кілька сценаріїв, як повернути Крим

Він назвав санкції «податками, які сплачують світові держави заради миру»

Зеленський розповів про кілька сценаріїв, як повернути Крим
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що санкції є ефективною «зброєю» дипломатії для завершення війни на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України. Про це він заявив на щорічному міжнародному форумі «Ялтинська європейська стратегія YES-2019», повідомляє прес-служба глави держави.

«Ті, хто відважно захищають Україну, повинні повернутися переможцями. Ми повинні завершити війну і повернути свої території. Але я не раз говорив: єдиний шлях до цього – це дипломатія. Її потужна і дієва зброя – це якраз санкції», – зазначив Зеленський.

Президент підкреслив, що санкції проти Росії повинні діяти до тих пір, поки в країні не буде відновлено мир.

«Я не втомлююся повторювати всім нашим світовим партнерам, які (дуже їм вдячний) нам допомагають, але іноді думають про зняття санкцій. Ви втрачаєте гроші? Серйозно? Вибачте, ми втрачаємо людей. Знаєте, в цивілізованому світі платити податки – це нормально. Зокрема, для забезпечення порядку. Санкції – це фактично ті ж податки, необхідні для світового порядку. Якщо хочете – це податок заради миру. І поки світ не буде відновлений, санкції повинні бути збережені», – підкреслив президент України.

При цьому він заявив, що не розглядає введення миротворчої місії на Донбас.

«Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців на Донбасі. Я не хочу, щоб у нас був абхазький сценарій, був придністровський сценарій. Я не піднімаю тему миротворців, і в Мінську не піднімають цю тему. Я задоволений, якщо миротворці будуть на кордоні України і РФ – будь ласка, туди ми їх запрошуємо», – сказав Зеленський.

За словами українського президента, у нього є кілька ідей, як повернути Україні Крим.

«Найскладніша ситуація, я думаю, буде з поверненням Криму. Ми думаємо, у нас є кілька ідей, але я не можу про це говорити. Ще рано. Я не хочу, щоб хтось використав наші ідеї», – сказав він.

Крім того, Зеленський зазначив, що це питання буде обговорювати з президентом США.

«У мене є важливі зустрічі. Я чекаю на зустріч з Трампом. Ми обдумуємо модель. Ми будемо боротися, щоб повернути Крим», – заявив він.

Нагадаємо, Зеленський на YES анонсував плани щодо наступного етапу обміну полоненими.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію