Путін запропонував Саудівській Аравії купити у РФ системи ППО для захисту інфраструктури

Путін запропонував Саудівській Аравії купити у РФ системи ППО для захисту інфраструктури

Російський лідер наголосив, що так вже зробили Іран та Туреччина

Путін запропонував Саудівській Аравії купити у РФ системи ППО для захисту інфраструктури
фото www.flickr.com/photos/dannergyde

Президент РФ Владімір Путін сказав, що якщо керівництво Саудівської Аравії хоче захистити об'єкти своєї нафтової інфраструктури, які зазнали атак дронів в минулі вихідні, то йому потрібно купити російські системи ППО, як це зробили Іран і Туреччина. Про це повідомляє Reuters.

«Ми готові надати допомогу Саудівській Аравії, а політичному керівництву Саудівської Аравії потрібно прийняти мудре політичне рішення, як це зробило керівництво Ірану, закупивши С-300, і так, як зробив президент Ердоган, закупивши у Росії новітні комплекси ППО С-400 «Тріумф» . Вони надійно захистять будь-які об'єкти Саудівської Аравії», – сказав Путін.

Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти, і атаки на нафтову інфраструктуру Saudi Aramco в Абкаіке і Хураісе привели до скорочення видобутку на 5,7 мільйона барелів на добу. Компанія поки не назвала терміни відновлення видобутку в повному обсязі.

Ціни на нафту підскочили майже на 20% в понеділок, при цьому Brent продемонструвала рекордний внутрішньоденний підйом з часів війни в Перській затоці в 1991 році після атак на нафтові об'єкти Саудівської Аравії у вихідні, в результаті яких обсяг нафтовидобутку королівства скоротився вдвічі.

Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці хусити, США припускають, що виною у всьому Іран.

Іранський президент Хасан Рухані назвав напади на нафтові об'єкти Саудівської Аравії «самозахистом» з боку народу Ємену.

«Щодня Ємен бомблять, і невинне населення гине ... Тому народ Ємену змушений був відповісти», – сказав він.

Саудівська Аравія разом з ОАЕ очолює коаліцію,яка кілька років веде в Ємені боротьбу з хуситами. Нещодавно ОАЕ почали виведення військ з Ємену, потрапивши під вогонь міжнародної критики через повітряні удари, в результаті яких загинули тисячі цивільних осіб, і гуманітарну кризу, яка поставила мільйони людей на межу голоду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло