Росія та Іран домовились проводити платежі без використання SWIFT

Росія та Іран домовились проводити платежі без використання SWIFT

Країни вестимуть бізнес на основі національних валют

Росія та Іран домовились проводити платежі без використання SWIFT
фото pixabay.com

Глава Центрального банку Ірану Абдольнасер Хемматі заявив про встановлення зв’язку між національними системами передачі фінансових повідомлень Ірану та РФ без використання міжбанківської системи SWIFT. Про це повідомляє Mehr.

«Встановлено банківські зв'язки між Іраном і Росією без використання глобальної фінансової системи передачі інформації SWIFT – через російську Систему передачі фінансових повідомлень і іранську SEPAM», – повідомив він.

Хемматі також вказав на нещодавній вступ Ірану в Євразійський економічний союз (ЄАЕС).

В ході нещодавньої зустрічі президента Ірану Хасана Рухані та його російського колеги Владіміра Путіна буда підкреслена важливість укріплення банківських відносин між двома країнами.

Глава ЦБ Ірану вказав на поступове падіння долара США в світових економічних зв’язках через політику Сполучених Штатів. Крім того, він підкреслив, що Іран та РФ вестимуть бізнес на основі національних валют.

Нагадаємо: в лютому цього року Іран запустив власну криптовалюту, яка,на думку влади, зможе знизити негативні наслідки для економіки після відключення від міжбанківської системи SWIFT.

Минулого року парламент Литви ухвалив резолюцію на підтримку України, в якій пропонував розширити санкції проти Росії після захоплення українських моряків у районі Керченської протоки, а також відключити РФ від SWIFT.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті