Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
ФРС США готує нове вливання у $75 млрд у фінансову систему країни

ФРС США готує нове вливання у $75 млрд у фінансову систему країни

Кошти мають на меті допомогти фінансовій системі впоратися з кризою короткострокової ліквідності

ФРС США готує нове вливання у $75 млрд у фінансову систему країни
фото www.flickr.com/photos/epicharmus

Федеральний резервний банк Нью-Йорка оголосив про плани внести ще $75 млрд у фінансову систему США, щоб зменшити тиск на фінансування на коротострокових ринках. Про це повідомляє FT.

Вартість грошей за операціями одноденного репо, в яких гроші беруться в борг під заставу казначейських облігацій, підскочила у вівторок вранці до 10%, за даними Refinitiv.

Керівництво банку, яке проводить операції на ринку від імені американського центробанку, заявило, що різке зростання так званої ставки репо відображає «досить значний розрив між потребами у фінансуванні та фінансуванням» на ключовій частині грошового ринку США.

Операції репо є життєвоважливими для фінансової системи, оскільки вони дають компаніям доступ до готівки, використовуючи казначейські облігації США в якості забезпечення.

Різке підвищення ставки репо створило проблему для ФРС, коли чиновники зібрались у Вашингтоні, щоб прийняти рішення про грошово-кредитну політику, тому що останні дії підштовхнули базову процентну ставку ЦБ.

В результаті ефективна ставка федерального фінансування зросла до 2,25% – верхньої межі діапазону в 2-2,25%, встановленого ФРС. ФРБ Нью-Йорка заявив, що використовує спеціальні репо, щоб надати фінансовій системі до $75 млрд і повернути ефективну ставку в діапазон. Після цього ставка по репо впала майже до нуля.

Ці заходи свідчать про те, наскільки глибокими стали структурні проблеми на фінансових ринках США. У великих компаній Уолл-стріт часто не вистачає коштів, щоб задовольнити потребу в фондуванні на ринку, який намагається абсорбувати рекордні обсяги розміщення казначейських облігацій, необхідного, щоб покрити дефіцит бюджету США. Рішення, за словами фахівців зі стажем, полягає в тому, щоб ФРС продовжила здійснювати вливання ліквідності на регулярній основі.

Раніше повідомлялось, що напочатку серпня Федрезерв США вперше за десятиліття знизив ставку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті