Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель

Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель

Прийняте рішення задовольняє європейські вимоги та підтримано НАК «Нафтогаз України

Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель
Олексій Оржель
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів поновив план відділення діяльності з транспортування природного газу від НАК «Нафтогаз України». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми сьогодні оновили план анбандлінга, заклали чіткі терміни, заклали чітку відповідальність кожної зі сторін», – сказав міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель на брифінгу в Києві.

Оржель зазначив, що прийняте рішення задовольняє європейські вимоги і НАК «Нафтогаз України», керівництво якої конфліктувало з Кабміном Володимира Гройсмана в частині вибору моделі анбандлінга.

Газотранспортні активи АТ «Укртрансгаз» повинні бути передані ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ), який і подасть запит регулятору на отримання сертифікації оператора ГТС.

Паралельно ряд міністерств займуться підготовкою законопроекту, який врегулює можливість відділення діяльності з транспортування газу. Документ повинен бути винесений на розгляд Кабміну до середини жовтня.

При затвердженні Верховною Радою необхідних змін до законодавства, ОГТСУ з 1 січня 2020 року буде передано відповідне газотранспортне майно строком на 15 років.

Уповноваженим органом управління газотранспортним майном планується визначити Міністерство фінансів.

З прийняттям нового плану відділення чинні постанови Кабміну №496 від 1 липня 2016 року і №800 від 9 листопада 2016 року про анбандлінг і реструктуризацію «Нафтогазу» втратять чинність.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, в тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

Нагадаємо: у лютому «Укртрансгаз» в рамках реалізації дорожньої карти анбандлінга зареєстрував ТОВ «Оператор газотранспортної системи України».

Україна підтвердила готовність завершити анбандлінг НАК «Нафтогаз України» до 1 січня 2020 року.

У той же час, «Нафтогаз» заявляв про прагнення залишити ГТС за собою після анбандлінгу. Така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті