Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель

Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель

Прийняте рішення задовольняє європейські вимоги та підтримано НАК «Нафтогаз України

Кабмін поновив план анбандлінга – Оржель
Олексій Оржель
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів поновив план відділення діяльності з транспортування природного газу від НАК «Нафтогаз України». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми сьогодні оновили план анбандлінга, заклали чіткі терміни, заклали чітку відповідальність кожної зі сторін», – сказав міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель на брифінгу в Києві.

Оржель зазначив, що прийняте рішення задовольняє європейські вимоги і НАК «Нафтогаз України», керівництво якої конфліктувало з Кабміном Володимира Гройсмана в частині вибору моделі анбандлінга.

Газотранспортні активи АТ «Укртрансгаз» повинні бути передані ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ), який і подасть запит регулятору на отримання сертифікації оператора ГТС.

Паралельно ряд міністерств займуться підготовкою законопроекту, який врегулює можливість відділення діяльності з транспортування газу. Документ повинен бути винесений на розгляд Кабміну до середини жовтня.

При затвердженні Верховною Радою необхідних змін до законодавства, ОГТСУ з 1 січня 2020 року буде передано відповідне газотранспортне майно строком на 15 років.

Уповноваженим органом управління газотранспортним майном планується визначити Міністерство фінансів.

З прийняттям нового плану відділення чинні постанови Кабміну №496 від 1 липня 2016 року і №800 від 9 листопада 2016 року про анбандлінг і реструктуризацію «Нафтогазу» втратять чинність.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, в тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб. м, Молдову – 3,5 млрд куб. м.

Нагадаємо: у лютому «Укртрансгаз» в рамках реалізації дорожньої карти анбандлінга зареєстрував ТОВ «Оператор газотранспортної системи України».

Україна підтвердила готовність завершити анбандлінг НАК «Нафтогаз України» до 1 січня 2020 року.

У той же час, «Нафтогаз» заявляв про прагнення залишити ГТС за собою після анбандлінгу. Така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло