«Укртрансгаз» зареєстрував ТОВ «Оператор газотранспортної системи України»
ТОВ необхідно для початку юридичного відділення від НАК «Нафтогаз України» функцій з транспортування газу

АТ «Укртрансгаз» (УТГ) в рамках реалізації дорожньої карти анбандлінга зареєстрував ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», необхідне для початку юридичного відділення від НАК «Нафтогаз України» функцій з транспортування газу, передає Інтерфакс-Україна.
Як уточнила прес-служба УТГ, рішення про створення «Оператора ГТС України», що є одним з ключових етапів анбандлінга, було прийнято «Нафтогазом» 29 січня.
УТГ є 100% власником ТОВ, генеральним директором товариства призначено Павла Станчака, який раніше обіймав посаду віце-президента «Укртрансгазу».
Створення ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» дозволить розпочати юридичне відділення функції транспортування газу спочатку в структурі НАК «Нафтогаз України», а після 1 січня 2020 року – поза групою «Нафтогаз». Юридичне відділення оператора ГТС є необхідною умовою для сертифікації незалежного оператора, залучення міжнародного партнера і продовження транзиту газу через Україну», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: Україна підтвердила готовність завершити анбандлінг НАК «Нафтогаз України» до 1 січня 2020 року.
У той же час, «Нафтогаз» заявляв про прагнення залишити ГТС за собою після анбандлінгу. Така модель дає можливість НАК провести анбандлінг швидко та «під ключ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].