Total і Eni підписали з Кіпром угоду щодо розвідки вуглеводнів на 5 ділянках
У східному Середземномор'ї відкрито кілька газових родовищ, зокрема і в економічній зоні Кіпру, плани їх розробки привели до ескалації напруженості в регіоні

Кіпр і консорціум компаній Total і Eni підписали угоду з ліцензування сьомої ділянки виключної економічної зони Кіпру і щодо входження Total у ділянки 2, 3, 8 і 9. Про це повідомило кіпрське урядове Бюро друку та інформації, передає angi.
Угоди про розвідку й розподіл видобутку стосуються, по-перше, ліцензування ділянки 7 кіпрської виняткової економічної зони для консорціуму Total і Eni Cyprus Limited (Eni) і, по-друге, поступки на користь Total частини прав Eni на ділянках 2, 3, 8 і 9.
На сьомій дільниці керуючою є компанія Total. У неї та в Eni по 50%.
Зміни в угоди щодо ділянок 2, 3 і 9 із консорціумом Eni, Total і KOGAS Cyprus Limited (KOGAS) передбачають, що до Total перейде частина прав, якими володіє Eni. За новою угодою Eni залишається керуючою компанією на всіх трьох ділянках: з 60% – на другій ділянці, з 50% – на третій і 60% –на дев'ятій. Total отримає відповідно 20%, 30% і 20%, а KOGAS продовжить володіти 20% в кожній ділянці.
На восьмій дільниці Eni передає 40% своїх прав Total.
У східному Середземномор'ї відкрито кілька газових родовищ, зокрема у виключній економічній зоні Кіпру. Плани їх розробки привели до ескалації напруженості в регіоні. Туреччина вважає, що турки-кіпріоти мають право на природні багатства в цьому регіоні, і направила в район бурові установки й кораблі ВМС Туреччини.
Греція і Кіпр вважають провокацією проведення турецьким буровим судном геологорозвідки у виключній економічній зоні Кіпру.
Нагадаємо: Брюссель висловив незадоволення розробкою нафтового родовища «Афродіта» біля берегів Кіпру. Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною 2011 року між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара.
Як повідомлялося, турецьке МЗС заявило, що Туреччина продовжить нафто- і газовидобування в Середземному морі біля берегів Кіпру, незважаючи на введені Євросоюзом проти неї санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].