Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Total і Eni підписали з Кіпром угоду щодо розвідки вуглеводнів на 5 ділянках

Total і Eni підписали з Кіпром угоду щодо розвідки вуглеводнів на 5 ділянках

У східному Середземномор'ї відкрито кілька газових родовищ, зокрема і в економічній зоні Кіпру, плани їх розробки привели до ескалації напруженості в регіоні

Total і Eni підписали з Кіпром угоду щодо розвідки вуглеводнів на 5 ділянках
фото www.flickr.com/photos/exclusive-ltd

Кіпр і консорціум компаній Total і Eni підписали угоду з ліцензування сьомої ділянки виключної економічної зони Кіпру і щодо входження Total у ділянки 2, 3, 8 і 9. Про це повідомило кіпрське урядове Бюро друку та інформації, передає angi.

Угоди про розвідку й розподіл видобутку стосуються, по-перше, ліцензування ділянки 7 кіпрської виняткової економічної зони для консорціуму Total і Eni Cyprus Limited (Eni) і, по-друге, поступки на користь Total частини прав Eni на ділянках 2, 3, 8 і 9.

На сьомій дільниці керуючою є компанія Total. У неї та в Eni по 50%.

Зміни в угоди щодо ділянок 2, 3 і 9 із консорціумом Eni, Total і KOGAS Cyprus Limited (KOGAS) передбачають, що до Total перейде частина прав, якими володіє Eni. За новою угодою Eni залишається керуючою компанією на всіх трьох ділянках: з 60% – на другій ділянці, з 50% – на третій і 60% –на дев'ятій. Total отримає відповідно 20%, 30% і 20%, а KOGAS продовжить володіти 20% в кожній ділянці.

На восьмій дільниці Eni передає 40% своїх прав Total.

У східному Середземномор'ї відкрито кілька газових родовищ, зокрема у виключній економічній зоні Кіпру. Плани їх розробки привели до ескалації напруженості в регіоні. Туреччина вважає, що турки-кіпріоти мають право на природні багатства в цьому регіоні, і направила в район бурові установки й кораблі ВМС Туреччини.

Греція і Кіпр вважають провокацією проведення турецьким буровим судном геологорозвідки у виключній економічній зоні Кіпру.

Нагадаємо: Брюссель висловив незадоволення розробкою нафтового родовища «Афродіта» біля берегів Кіпру. Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною 2011 року між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара.

Як повідомлялося, турецьке МЗС заявило, що Туреччина продовжить нафто- і газовидобування в Середземному морі біля берегів Кіпру, незважаючи на введені Євросоюзом проти неї санкції.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті