Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Суд скасував рішення АМКУ про штраф ДТЕК на 3,5 млн грн

Суд скасував рішення АМКУ про штраф ДТЕК на 3,5 млн грн

Колегія АМКУ невірно визначила товарні межі ринку, споживачів ДТЕК та товар, який вони споживають

Суд скасував рішення АМКУ про штраф ДТЕК на 3,5 млн грн
Рінат Ахметов
Фото: УНІАН

Господарський суд Києва визнав недійсним рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) щодо оштрафування «ДТЕК Дніпровські електромережі» на 3,5 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку послуг із розподілу електричної енергії. Про це повідомила екс-держуповноважена Агія Загребельська.

Йшлося про відключення від джерела живлення ПС «Северная – 150», що призвело до припинення постачання електричної енергії споживачам у Жовтих Водах.

Суд погодився з доводами ДТЕК, що колегія АМКУ невірно визначила товарні межі ринку, споживачів ДТЕК, та товар, який вони споживають.

Суд, посилаючись, зокрема, на доводи ДТЕК, зазначив, що розподіл електричної енергії для споживачів не є окремою послугою, а є проміжним результатом діяльності товариства при постачанні електричної енергії. Що в договорах між ДТЕК та споживачами предметом було саме постачання електроенергії як товару, та між ними не було жодних товарно-грошових відносин щодо розподілу.

«Отже, за рішенням суду, АМКУ невірно визначив товаром саме передачу електроенергії (розподіл). Також невірним суд вважає визнання споживачами осіб, яким ДТЕК постачає електроенергію, а товарними межами ринку – ринок розподілу (передачі)», – написала Загребельська.

Вона зазначила, що 25 квітня 2019 року, коли Антимонопольний комітет України надав дозвіл групі ДТЕК на придбання двох обленерго, товарними межами ринку визначався саме ринок розподілу електричної енергії.

11 липня 2017 року Госпсуд Києва скасував ще одне рішення колегії АМКУ проти компанії з групи ДТЕК, а саме щодо накладення на ПАТ «Київенерго» штрафу в розмірі 17,9 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку розподілу електричної енергії. Ще одне розслідування АМКУ проти ДТЕК закрив сам комітет 28 грудня 2018 року.

Нагадаємо: Господарський суд Донецької області заборонив ДП «Енергоринок» примусово стягувати з АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» 2,35 млрд грн боргу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті