Захворіло у світі
5,453,784
Померло у світі
345,721
Вилікувалось у світі
2,191,310
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
В ЄК розповіли про надзвичайні плани у разі перебоїв у поставках газу через Україну

В ЄК розповіли про надзвичайні плани у разі перебоїв у поставках газу через Україну

Утім Шефчович ще сподівається на сторони демонструють готовність знайти рішення щодо транзиту газу

В ЄК розповіли про надзвичайні плани у разі перебоїв у поставках газу через Україну
фото utg.ua/

Віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович за підсумками тристоронніх газових переговорів у Брюсселі розповів про надзвичайні плани, які будуть реалізовані у разі перебоїв у поставках газу через Україну. Про це повідомляє Європейська правда.

«Це дуже чутливе питання, і ми тісно співпрацюємо з усіма газовими операторами в Європі, щоб упевнитися, що наш рівень готовності на найвищому можливому рівні. Я можу запевнити європейську громадськість, що ми добре підготувались до будь-який можливих варіантів. Наші газові сховища заповнені на 98%. Україна має у підземних сховищах на 4 мільярди кубічних метрів більше, ніж минулого року у цей час», – зазначив Шефчович.

Разом з тим він висловив упевненість, що цього не трапиться, тому що обидві сторони, Україна та Росія, за його словами, демонструють готовність знайти рішення щодо транзиту газу.

«Це, я би сказав, наші надзвичайні плани. Тому що я певний, що в інтересах обох країн, Росії і України, гарантувати, що поставки газу продовжаться без перерви. Після сьогоднішніх переговорів я дуже оптимістичний, що ми знайдемо рішення», – сказав Шефчович.

«Я впевнений, обидві сторони дуже добре розуміють, який сигнал ми пошлемо, якщо буде перерва у поставках газу», – додав єврочиновник.

Нагадаємо: тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС про можливість продовження транзиту газу через територію України після того, як в кінці 2019 року завершиться чинний транзитний контракт, пройшли 19 вересня у Брюсселі, однак завершилися без підписання жодних документів.

Наступний раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту відбудеться через місяць – наприкінці жовтня.

Міністр енергетики РФ  сказав, що Росія запропонувала тимчасово продовжити існуючий контракт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті