Реальні наслідки атак на заводи Saudi Aramco можна буде оцінити через кілька тижнів – Reuters

Реальні наслідки атак на заводи Saudi Aramco можна буде оцінити через кілька тижнів – Reuters

Трейдери і аналітики скептично ставляться до того, що відновлення об'єктів в Абкаіке і Хураісе буде швидким

Реальні наслідки атак на заводи Saudi Aramco можна буде оцінити через кілька тижнів – Reuters
фото www.flickr.com/photos/32368051@N08

Розуміння того, чи вдалося Саудівської Аравії запобігти глобальній нафтовій кризі, з'явиться лише через кілька тижнів, оскільки на даний момент її запаси в сховищах можуть заповнити пролом і приховати масштаб збитку для її об'єктів. Про це Reuters сказали трейдери і аналітики.

Ер-Ріяд каже, що видобуток повернеться до нормальних рівнів через дві-три тижні, що означає відновлення виробництва приблизно до 10 мільйонів барелів на добу, після суботніх атак на два об'єкти, які зазвичай обробляють і очищають близько 5,7 мільйона барелів нафти в добу .

Найбільший в світі експортер нафти на час відновлення пообіцяв забезпечувати ринок за рахунок запасів в королівстві і за кордоном, обсяг яких за даними на липень оцінювався приблизно в 180 мільйонів барелів.

Однак трейдери і аналітики скептично ставляться до того, що відновлення об'єктів в Абкаіке і Хураісе буде швидким, а відсутність прозорості щодо запасів Саудівської Аравії підсилює невизначеність навколо того, чи зможе Ер-Ріяд забезпечити безперебійне постачання ринків.

«Багато жовтневих поставки вже в море, так що діра проявиться до кінця жовтня, – повідомив європейський нафтовий трейдер. – На паперових ринках божевільний безлад, але безлад на фізичних (ринках) буде пізніше».

Те, коли почнеться гонитва за фізичними поставками, буде залежати від рівня запасів Саудівської Аравії і того, як довго їй на них доведеться покладатися, щоб забезпечувати клієнтів.

За словами одного досвідченого трейдера, дії торгового підрозділу Saudi Aramco – Aramco Trading Corp (ATC) – по купівлі нафтопродуктів посилили невизначеність щодо рівня запасів Саудівської Аравії.

Глава Saudi Aramco Амін Нассер повідомив, що у компанії всередині країни є більше 60 мільйонів барелів нафти, не уточнивши, скільки за кордоном.

У Aramco є нафта в сховищах на Окінаві, в Роттердамі і в єгипетському порту Сіді-Керір.

Зберігаються також питання про те, наскільки швидко виснажуються запаси всередині країни або за кордоном. За оцінками аналітичної фірми Kayrros, запаси Саудівської Аравії всередині країни впали майже на 10 мільйонів барелів за один день – до 66,5 мільйона барелів 16 вересня з 76,4 мільйона 15 вересня.

Деякі великі клієнти вже звертаються до інших постачальників для задоволення своїх потреб. Торговий підрозділ китайської Sinopec, провідної азійської нафтопереробної компанії, нарощує постачання нафти зі Сполучених Штатів і на цьому тижні зафрахтувало не менше чотирьох танкерів з США.

Навіть якщо Саудівська Аравія збереже рівень поставок клієнтам, є ознаки того, що у неї можуть виникнути труднощі з поставками тих же сортів нафти, що є важливим чинником для нафтопереробних компаній, чиї заводи часто будуються для конкретного спектру легших або важчих сортів нафти.

Джерело в Aramco сказав у вівторок, що комплекс в Абкаіке вже працює і обробляє 2 мільйони барелів нафти в добу, хоча це нижче 4,9 мільйона барелів на добу до атаки.

Але Aramco не розкрила практично ніяких подробиць про масштаб шкоди обом об'єктам. Розповіді очевидців про великих пожежах в результаті атак і нечіткі знімки із супутників, на яких видно обгорілі об'єкти, викликали побоювання про швидкість відновлення.

«Фахівці інженерно-будівельної галузі говорять, що лише на оцінку збитку повинні були піти тижні, особливо якщо врахувати, що співробітників вперше знову допустили в комплекс в Абкаіке (у вівторок), – йдеться в аналітичній записці консалтингової компанії Energy Aspects. – Швидше за все, весь масштаб збитку проявиться лише в найближчі тижні».

Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти, і атаки на нафтову інфраструктуру Saudi Aramco в Абкаіке і Хураісе привели до скорочення видобутку на 5,7 мільйона барелів на добу.

Ціни на нафту одразу підскочили майже на 20%, при цьому Brent продемонструвала рекордний внутрішньоденний підйом з часів війни в Перській затоці в 1991 році після атак на нафтові об'єкти Саудівської Аравії.

Ринок стабілізувався після того, як Саудівська Аравія повідомила, що повністю відновить виробництво, яке постраждало через атаки на її нафтові об'єкти в вихідні, до кінця вересня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло