Рада ухвалила зміни до закону про РРО щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі

Рада ухвалила зміни до закону про РРО щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі

Закон запроваджує електронне РРО та спрощує процедуру його реєстрації через електронний кабінет - без подання документів

Рада ухвалила зміни до закону про РРО щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг (1053-1). За таке рішення проголосували 237 народних депутатів, проти – 18, утрималось – 55, не голосували – 83, передає кореспондент Mind.

Автори законопроекту пояснюють що значні обсяги «тінізації» економіки створюють необхідність впровадження окремих мотиваційних заходів, спрямованих на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображеннятими суб’єктами господарювання, які згідно законодавства не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проте реально їх не використовують.

Інструментами, покликаними сприяти процесам детінізації економіки України та підвищення рівня захисту прав споживачів, є посилення мотивації самих покупців (споживачів) товарів (послуг) в отриманні фіскальних звітних чеків та створення рівних конкурентних умов для суб’єктів господарювання, для яких встановлено обов’язок застосовувати РРО, за рахунок спрощення та здешевлення процесу застосування РРО шляхом запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних РРО, як альтернативи класичним РРО, зазначається в пояснювальній записці.

Законопроектом, зокрема пропонується внести низку змін до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якими передбачається: запровадження програмних РРО, що надає суб’єкту господарювання право обирати класичний РРО чи програмний РРО в залежності від його потреб та фінансових можливостей; спрощення процедури реєстрації РРО  – її проведення засобами електронного кабінету без подання реєстраційних документів, а лише шляхом отримання фіскального номеру, який ідентифікує програмний РРО, у інформаційній системі контролюючого органу; здешевлення процесу застосування РРО за рахунок виключення необхідності отримання еквайєрингових послуг, послуг ЦСО, укладання відповідних договорів, придбання класичного РРО, який на теперішній час є високовартісним.

Також проектом закону пропонується запровадження фіскалізації розрахункових операцій, що проводяться через програмні РРО, на фіскальному сервері контролюючого органу, що дозволить легалізувати розрахункові операції,  а також запровадження технологій захисту даних про проведені розрахункові операції, що відповідають закону «Про електронні довірчі послуги».

Крім того пропонується передбачити контроль з боку суспільства за легалізацією розрахункових документів, що підтверджують проведення розрахункових операцій та підвищити відповідальність за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій при здійсненні торгівельної діяльності та наданні послуг шляхом впровадження джерела відшкодування покупцям (споживачам) частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями.

Нагадаємо, що у першому читанні цей закон був ухвалений парламентом 10 вересня 2019 року.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, також 10 вересня 2019 року парламент ухвалив в першому читанні  законопроєкт щодо детінізації розрахунків в торгівлі. Змінами до Податкового кодексу запроваджується інформсистема в електронному кабінеті для перевірки автентичності чеку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло