Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення

МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни

МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення
Фото: pixabay.com

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства опублікувало для обговорення законопроект про продаж земель сільськогосподарського призначення. Проєкт закону опублікований на сайті міністерства.

Згідно із законопроектом, з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Можливість купувати землю буде в українських фізичних і юридичних осіб, територіальних громад та держави.

Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які підпадають під дію закону «Про санкції». Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни.

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав повинно забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Це необхідно для отримання інформації про сукупну площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності однієї особи та пов'язаних осіб і розташованих в межах однієї області і в межах України.

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

Крім того, передбачається обов'язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну майнових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру прав.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський на зустрічі з аграріями запевнив, що запланована земельна реформа передбачає, що купувати чи продавати землю зможуть лише українці.

Детальніше про ринок землі читайте у матеріалі Mind «А ми міцнішаємо: що принесе Україні ринок землі» .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті