МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення

МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни

МЕРТ опублікувало законопроєкт про продаж земель сільгосп призначення
Фото: pixabay.com

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства опублікувало для обговорення законопроект про продаж земель сільськогосподарського призначення. Проєкт закону опублікований на сайті міністерства.

Згідно із законопроектом, з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Можливість купувати землю буде в українських фізичних і юридичних осіб, територіальних громад та держави.

Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які підпадають під дію закону «Про санкції». Законопроектом передбачено переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області і 0,5% країни.

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав повинно забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Це необхідно для отримання інформації про сукупну площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності однієї особи та пов'язаних осіб і розташованих в межах однієї області і в межах України.

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

Крім того, передбачається обов'язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну майнових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру прав.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський на зустрічі з аграріями запевнив, що запланована земельна реформа передбачає, що купувати чи продавати землю зможуть лише українці.

Детальніше про ринок землі читайте у матеріалі Mind «А ми міцнішаємо: що принесе Україні ринок землі» .

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло